Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Pět dnů v Dubaji: Dopřejte si nezapomenutelné dobrodružství na Blízkém východu

Chcete uletět před přicházejícím podzimem? Dejte šanci Dubaji, zářící metropoli na Blízkém východu, která v sobě mísí kombinaci luxusu, kultury a dobrodružství.

Dubaj je výjimečným místem z mnoha důvodů. Tato fascinující destinace na Blízkém východu spojuje moderní architekturu a technologický pokrok s bohatou tradiční kulturou, čímž vytváří jedinečnou symbiózu starého a nového. S výškou ikonických mrakodrapů, jako je Burj Khalifa, a uměle vybudovaným ostrovem Palm Jumeirah, který je viditelný i z vesmíru, nabízí Dubaj neuvěřitelné architektonické zázraky. Tento nádherný kontrast mezi futuristickými stavbami a historickými čtvrtěmi, tradičními trhy a moderními nákupními centry, dává Dubaji výjimečnou pověst. Připravili jsme pro vás "intinerář", díky kterému uvidíte to nejlepší z Dubaje v pěti dnech. 

Mohlo by se vám líbit

Dubaj: Místo, kde léto nikdy nekončí

Zkraťte si dlouhou zimu výletem do Dubaje! A až vás nebude bavit povalování na pláži, vydejte se za kulturou, jídlem nebo nákupy. V téhle metropoli se rozhodně nudit nebudete.
marianne.cz

Den 1: Příjezd a kontrast mezi historií a současností

Po příletu na mezinárodní letiště Dubaj se nejprve ubytujte v jednom z mnoha krásných hotelů, které tato destinace nabízí. Proč nezvolit hotel s výhledem na ikonický mrakodrap Burj Khalifa? Poté se vydejte na procházku po nákupním centru Mall of the Emirates, kde si můžete užít nejen nákupy, ale také lyžování v interiérovém Ski Dubai.

I když je Dubaj známa především pro svou moderní architekturu, také zde najdete bohatou tradiční kulturu. Navštivte historickou část Dubaje - čtvrť Al Fahidi s jejími historickými domy a muzei. Prozkoumejte tradiční trhy a ochutnejte místní speciality. Nenechte si ujít ani architektonickou atrakci Dubai Frame. Tento monumentální rám o výšce 150 metrů a šířce 93 metrů se nachází mezi historickou čtvrtí Al Fahidi na jedné straně a moderními mrakodrapy na straně druhé, což symbolizuje spojení minulosti a budoucnosti města. Navíc jde o skvělé místo pro fotografování a pro pochopení rozvoje Dubaje - od malé rybářské vesnice k dnešnímu modernímu mezinárodnímu centru obchodu a turistiky.

Den 2: Adrenalinové zážitky

Druhý den si užijte adrenalinové zážitky. Navštivte akvapark Aquaventure na ostrově Palm Jumeirah a projeťte se po tobogánech s výhledem na Perský záliv. Pokud chcete mít Dubaj jako na dlani, pak si dopřejte jedinečný zážitek – let balonem. The Dubai Balloon at Atlantis je ideální nejen pro páry či skupinku přátel, ale také pro rodiny s dětmi, které se chtějí kochat pohledem na Dubaj z výšky 300 metrů. Večer se můžete vydat na pouštní safari, kde si užijete jízdu po dunách, tradiční večeři a taneční vystoupení pod hvězdami.

Co vidět v Dubaji?

Den 3: Dokonalá relaxace

Po dvou dnech plných dobrodružství si zasloužíte odpočinek. Den můžete strávit na jednom z nádherných plážových letovisek v Dubaji, jako je Jumeirah Beach nebo Kite Beach. Užijte si slunce, moře a perfektní služby. Pokud přece jenom nechcete strávit den na pláži, využijte služby First Yacht. Můžete si pronajmout jachtu, dopřát si romantickou plavbu při svíčkách nebo si půjčit kajak či paddleboard. Za vyzkoušení jistě stojí také flyboarding, díky kterému se na vodní hladinu budete dívat z výšky. A kde zakončit den? Co třeba vyrazit do úchvatného glampingu Terra Solis, kde můžete rozmazlit své chuťové pohárky v restauraci Mesa.

Den 4: Pohled do budoucnosti

Procházíte se po Dubaji a máte pocit, že jste se ocitli ve městě budoucnosti? Věřte, že skutečnou budoucnost odhalíte až v Museum of the Future. Toto futuristické muzeum je zasvěcené technologickým inovacím, umělé inteligenci, vědě a budoucímu vývoji. Návštěvníci zde mají možnost prozkoumat interaktivní expozice, které představují technologické trendy budoucnosti. Museum of the Future slouží jako inspirace pro návštěvníky k přemýšlení o tom, jakým směrem se svět vyvíjí a jak mohou sami přispět k budoucím inovacím a změnám. Je to nejen fascinující místo pro technologické nadšence, ale také symbol Dubaje jako města, které se neustále ubírá směrem k budoucnosti.

O magický zážitek se postará také AYA Universe. Nechte se přenést do jedinečného vesmíru, ve kterém hrají prim světelné efekty. Putujte zahradami kvetoucími světlem, překonávejte řeky, které přemosťují nekonečno. Garantujeme vám, že na zážitek z AYA Universe nikdy nezapomenete.

Den 5: Pohled z výšky a závěrečný nákup

Poslední den ve městě si nenechte ujít návštěvu Burj Khalifa, nejvyšší budovy na světě. Vydejte se na vyhlídkovou plošinu a obdivujte panoramatický výhled na celé město. Poté si dopřejte závěrečné nákupy v nákupním centru Dubai Mall, kde najdete nejen obchody se světoznámými značkami, ale také úžasné atrakce, jako je akvárium s obřími rejnoky.

Mohlo by se vám líbit

Čarokrásné Jordánsko aneb Památky na každém rohu

Každý, kdo byl někdy v Jordánsku, tvrdí, že jedna návštěva nestačí. Tak jsem si řekla, že je načase zjistit proč. Ostatně tuhle zemi jsem měla na seznamu svých vysněných destinací už dlouho.
marianne.cz

Související články

Zábava
Nejkrásnější cyklotrasy v Česku: Přinášíme tipy na 3 pohodové, které jsou vhodné pro celou rodinu

Nejkrásnější cyklotrasy v Česku: Přinášíme tipy na 3 pohodové, které jsou vhodné pro celou rodinu

Zábava
Kvíz: Jak dobře znáte české filmy s letní atmosférou? Otestujte se a nalaďte se na prázdniny

Kvíz: Jak dobře znáte české filmy s letní atmosférou? Otestujte se a nalaďte se na prázdniny

Zábava
Horoskop od 24. června: Lvy čeká úspěšný týden, Berani se mají uvolnit

Horoskop od 24. června: Lvy čeká úspěšný týden, Berani se mají uvolnit

Zábava
Meryl Streep slaví 75. narozeniny: Připomeňte si největší milníky její kariéry a prohlédněte si, jak se změnil její módní styl

Meryl Streep slaví 75. narozeniny: Připomeňte si největší milníky její kariéry a prohlédněte si, jak se změnil její módní styl