Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

Dubaj: rekordy a superlativy celosvětového měřítka

Info ikona
Dubaj

„Město snů“ na Blízkém východě se stalo synonymem pro překonávání vlastních hranic. Tato metropole ležící na východním pobřeží Perského zálivu, je nejen místem pro obchod a zábavu, ale také ohromujícím světem „nej přívlastků“. Dubaj známá svými mrakodrapy šplhající k obloze, umělými ostrovy ve tvaru palmových listů nebo legendárními luxusními automobily na silnicích, nám připomíná, že tady se sny přetvářejí na realitu.

Promotion | 26. 10. 2023

Výškové budovy a architektonické skvosty

Dubaj je bezpochyby známá pro svou ohromující architekturu a výškové budovy, které doslova vyčnívají nad ostatními. Burj Khalifa, architektonický poklad inspirovaným květem Hymenocallis, s výškou více než 828 metrů, je nejvyšší budovou na světě a poukazuje na ambiciózní přístup Dubaje k výstavbě a ikonu architektury a technologického pokroku. Není pak divu, že je právě tento mrakodrap vždy centrem pozornosti a magnetem pro turisty od roku 2010. Nabízí dvě vyhlídkové plošiny – At the Top ve 124. a 125. patře a neuvěřitelnou vyhlídkovou plošinu ve 148. patře ve výšce 555 metrů. V této budově si můžete třeba vychutnat jídlo v restauraci At.mosphere ve 122. patře nebo obdivovat výhled v The Lounge na 152., 153. a 154. patře. 

Navíc tu najdete i Burj Al Arab, sedmihvězdičkový hotel, který je jedním z nejluxusnějších na světě vůbec. Jeho tvar plachetnice se stal jedním ze symbolů Dubaje a jeho slávu zná celý svět. Nachází se tady také největší nákupní centrum na světě, Dubai Mall, kde návštěvníci mohou prozkoumat tisíce obchodů, restaurací a atrakcí. V centru komplexu se nachází akvárium a podmořský zoopark, což je další rekord v kategorii atrakcí.

Info ikona
Burj Khalifa

Uměle vytvořené ostrovy

Dalším ohromujícím projektem, který lze spatřit i z vesmíru, je Palm Jumeirah, jedno z nejslavnějších umělých souostroví ve tvaru palmy. Souostroví World, zase představuje mapu světa, takže ostrovy mají tvar jednotlivých kontinentů.

Info ikona
uměle vytvořené ostrovy v Dubaji

Aquapark plný nekonečné zábavy

Aquapark Aquaventure je největším aquaparkem na světě, nachází se vedle rezortu Atlantis, The Palm, a nabízí množství atrakcí, jako Medusa's Lair, Shockwave a Blackout. Rozkládá se na více než 2,4 milionu metrů čtverečních a nabízí 105 skluzavek ve třech věžích. Můžete si vyzkoušet například 27,5 metrů vysokou skluzavku Leap of Faith, která vás povede průhlednou trubkou obklopenou žraloky a rejnoky. Se žraloky a rejnoky si tady můžete také zaplavat nebo je nakrmit. 

Info ikona
aquaventure

Největší květinová zahrada 

Nádherná květinová zahrada Miracle Garden se nachází v pouštním prostředí Dubaje a představuje největší květinový park na světě. Zahrada o rozloze více než 72 000 metrů čtverečních hostí miliony květin ve více než 100 různých druzích. Každoročně se zde objevují nové a kreativní květinové instalace, což z této zahrady činí jedno z nejoriginálnějších míst v Dubaji.

Info ikona
květinová zahrada dubaj

Největší tržnice s čerstvými a sušenými rybami 

Pokud máte rádi mořské plody, pak tržnice Deira Fish Market je pro vás ideálním místem. Je to největší rybí tržnice na světě, kde můžete objevit neuvěřitelné množství exotických a různorodých druhů ryb a mořských plodů. Místo je také skvělým místem na poznání místní kultury a atmosféry rybářského života.

Nejhlubší potápěčský bazén na světě

Fascinující potápěčský a rekreační komplex Deep Dive Dubai nabízí ojedinělý zážitek pro milovníky světa pod hladinou. Ohromující hloubkový bazén se skládá z několika úrovní a dosahuje hloubky 60,02 metrů a představuje tak i podle Guinessovy knihy rekordů nejhlubší bazén na světě. 

Deep Dive Dubai se neomezuje pouze na svou ohromující hloubku, ale také nabízí řadu jedinečných podvodních atrakcí. Jednou z nich je "potopené město", které připomíná Atlantidu a umožňuje potápěčům prozkoumat detaily této podmořské zóny v opuštěné městské zástavbě. Celý komplex má tvar ústřice, což je poctou dubajskému dědictví potápění za perlami a odvaze emirátských průkopníků. Kromě toho tady najdou všichni potápěči maximální uspokojení svých vášní v potápěčském obchodě, restauraci a společenských prostorech, do kterých se vejde až 100 hostů. 

Info ikona
Deep Dive Dubai

Největší koncentrace luxusních aut na světě

V Dubaji je také vysoká koncentrace majitelů nejdražších a nejexkluzivnějších automobilů na světě. Na místních silnicích se tady často prohání vozy jako třeba Bugatti, Lamborghini nebo Ferrari. Dokonce i dubajská policejní flotila zahrnuje i tato luxusní auta. Poukazuje to na luxusní životní styl, který zde mnozí lidé prožívají.

Info ikona
luxusní automobily

Oslavy Silvestra

Město také hostí největší ohňostroj na světě – každoročně během oslav přicházejícího nového roku. Tato impozantní událost přitahuje turisty z celého světa, protože vědí, že si dopřávají zážitek, který budou pamatovat celý život.

Info ikona
ohňostroj Dubaj
Měření