Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

Zážitky v Dubaji, za které nic nezaplatíte

Info ikona
žena na dubajském trhu

I toto město plné okázalosti a luxusu nabízí spoustu zážitků, které jsou zcela zdarma. Připravte se na objevování skrytých pokladů tohoto ráje, kde můžete zažít jedinečnou kulturu, architekturu a atmosféru bez toho, abyste museli sáhnout hluboko do kapsy.

Promotion | 8. 12. 2023

Dubaj: více než jen lesk a okázalost

Začněme u centra městského shonu, u The Dubai Mall, největšího nákupního centra na světě. Zde se každý večer od 19:00 koná působivá show Dubajské fontány. Tato vodní symfonie vytváří až 140 metrů vysoké sloupy vody, které tančí v rytmu rozmanité hudby – od arabských melodií přes Bollywoodské hity až po skladby Michaela Jacksona. Tato fontána, umístěná pod majestátním Burj Khalifa, nabízí nejen vizuální, ale i akustický zážitek, který je nepřehlédnutelným lákadlem pro návštěvníky z celého světa.

Info ikona
fontány

Umění všeho druhu

Pro milovníky umění a kultury je Alserkal Avenue, nyní transformované průmyslové centrum, středobodem umělecké scény Dubaje. Toto místo hostí více než 20 galerií a výstavních prostorů, kde návštěvníci mohou obdivovat umělecké kousky, od historického nábytku až po moderní umělecká díla, inspirovaná Středním východem. Těsně vedle něj, v historické čtvrti Al Fahidi, ležící u Dubajské zátoky, se naskýtá úplně jiný druh kulturního zážitku. Zdejší úzké uličky, tradiční domy s větrnými věžemi a malebné dvory hostí řadu galerií a muzeí, včetně Muzea kávy, kde se návštěvníci mohou dozvědět více o dlouhé historii tohoto oblíbeného nápoje.

Info ikona
galerie dubaj

Moc přírody

Dubaj má také mnoho přírodních krás, které jsou volně přístupné. Ras Al Khor Wildlife Sanctuary, situovaná na okraji města, je útočištěm pro mnoho druhů ptáků, včetně plameňáků. Tato rezervace, zahrnující soliska, mangrovy a laguny, je ideálním místem pro pozorování ptáků a dalších druhů divoké zvěře. Na Palm Jumeirah, umělém ostrově ve tvaru palmy, pak můžete procházet po nádherné 11 km dlouhé promenádě, která nabízí nejen krásné výhledy na Arabský záliv, ale i na ikonické stavby jako Burj Al Arab. Pro milovníky moře jsou k dispozici i nádherné pláže jako The Beach v JBR nebo Black Palace Beach, kde se můžete koupat v čisté tyrkysové vodě a užívat si slunného počasí.

Info ikona
pláže dubaj

Show, knihovny i výhledy

Dubaj má ale i další skvosty, které stojí za návštěvu. Například Dubai Festival City Mall hostí večerní show kombinující laserové efekty a fontány, což je vizuální podívaná, jež oslní každého diváka. Pro ty, kteří hledají klidnější místo, je ideální The Viewing Point, poskytující nádherný výhled na Dubajskou zátoku. Jameel Arts Centre, situované na břehu zátoky, je dalším kulturním centrem, kde můžete zdarma obdivovat moderní umělecká díla. Pro příznivce historie pak bude určitě zajímavá Mohammed bin Rashid Library, architektonická perla ve tvaru islámské katedry. Najdete tady domov devíti tematických knihoven s více než milionem tištěných a digitálních titulů. A pro ty, kteří chtějí zažít něco opravdu unikátního, Al Marmoom Camel Racetrack nabízí vzrušující velbloudí dostihy.

Info ikona
velbloudi dubaj

Trhy nebo raději koncerty?

V Riverland Dubai v Dubai Parks & Resorts si můžete užít několik festivalů, koncertů a performancí, které oživují toto místo hudbou a akrobaciemi. A nakonec, pro ty, kteří chtějí nahlédnout do staré Dubaje, jsou tu tradiční súky (tržiště), umístěné u břehů zátoky. O širokou škálu místních výrobků včetně koření, vůní a šperků, tu nebude nouze.

Už věříte, že Dubaj má mnohem víc než jen nákupní centra a luxusní hotely? Je to město plné života, kultury a nekonečných možností zkoumání, a to vše bez nutnosti utrácet.

 

Info ikona
trhy dubaj
Měření