Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

EXPO V DUBAJI: Místa, která musíte navštívit

Až do 31. března 2022 bude otevřena výstava EXPO 2020 v Dubaji. Co na ní určitě nevynechat, kde se vykoupat a kam si zajít na nákupy?

Karolína Peřinová | 17. 01. 2022

Autorka textu: Dominika Bártová

Jedna věc je jasná: Česko má na Expu 2020 určitě jeden z nejhezčích pavilonů. Najdete ho hned vedle singapurských zahrad, na samém konci zelené zóny. ​​Koncepce pavilonu nazvaného Czech Spring vychází z povahy Česka jakožto technologicky inovativní země s úchvatnou přírodou. V přízemí tak kromě typicky českého občerstvení naleznete i systém S.A.W.E.R., který vyrábí vodu ze vzduchu s využitím solární energie a mění vyprahlou poušť v rozkvetlou zahradu.

V prvním patře zase načerpáte energii v oáze klidu, kde se vám naskytne pohled na karlovarský vřídlovec – kámen, který vzniká v potrubí průtokem horkého vřídelního pramene. Tento luxusní aragonit značky Vary Guide design má příznivé účinky na organismus. Je kamenem uzemnění a říká se, že tiší neklid a napětí. Proto se tu na chvilku posaďte a načerpejte sílu na návštěvu dalších pavilonů. Je jich tu celkem 192.

Nezapomeňte se také informovat o doprovodném programu u hostesek oděných v modelech české značky Talabaya. Módní značce, jejíž zakladatelkou je návrhářka Mirka Talavašková, vládne takzvaný modest styl. Při tvorbě kolekce EXPO 2020 se Mirka inspirovala českou tradicí a spojila své síly s výrobcem českého brokátu HEDVA. Vznikly tak minimalistické kousky, oživující tradiční arabský módní styl mnoha evropskými prvky.

Mohlo by se vám líbit

Leden ve znamení procházek: Kam vyrazit za přírodními scenériemi?

Nepatříte k velkým sportovcům, a přesto nechcete leden „prosedět“ na gauči? Pak nezbývá nic jiného, než vyrazit na procházku do přírody. Objevovat můžete nejen krásy poblíž svého bydliště, ale také vzdálenější kouty republiky, které vám nabídnou příjemnou procházku doplněnou o úchvatné scenérie.
marianne.cz

Hotel s českou stopou

Po šestihodinovém letu jistě oceníte ubytování ve strategické vzdálenosti od mezinárodního letiště a také v blízkosti stanice metra Al Jadaf, které vás doveze až před brány Expa. Slavná italská návrhářka a módní ikona Donatella Versace miluje luxus a její dubajský palác je toho důkazem. Palazzo Versace je situovaný v nové ambiciózní čtvrti Dubai Culture Village. Disponuje třemi venkovními bazény, spa a devíti restauracemi včetně jazzového baru legendárního hudebníka Quincyho Jonese. Donatella Versace osobně navrhla všech 215 pokojů i interiéry restaurací. Místnosti zdobí luxusní textilie, nábytek z kolekce Versace Home Collection a látky s potisky sokolů, koní a pávů inspirované arabskou kulturou. Kromě toho tu najdete také světelnou instalaci „Made in Česko“ ze sklárny Lasvit, která váží tři tisíce kilogramů a je vyrobená z ručně foukaných komponentů zlatavých odstínů tak, aby navazovala na ladění interiéru hotelu. Dobře se doplňuje i s obří mozaikou na podlaze lobby, na níž je vyobrazena hlava mytické Medúzy, kterou má značka ve znaku.

Ve čtvrti Dubai Culture Village se kromě luxusních rezidencí nachází také přístav pro jachty a muzeum současného umění Jameel Arts Centre, jehož součástí jsou rozlehlé zahrady, amfiteátr a park plný soch od místních umělců.

Info ikona
Palazzo Versace Lobby

Palazzo Versace  skládá hold italským rezidencím.

Mohlo by se vám líbit

Vzhůru z kopce dolů! Kam vyrazit sáňkovat?

Během loňské zimy zažilo sáňkování díky uzavřeným skiareálům renesanci. Ze svahu se pouštěly nejen děti, ale i dospělí. Pokud vám toto nadšení vydrží i nadcházející zimu, víme, kam můžete za radovánkami na saních vyrazit.
marianne.cz

Na pláž pro vitamin D

První, co vás napadne, když přiletíte do Dubaje, určitě bude, jak se co nejrychleji dostat k moři. Ale kam? Pláž Jumeirah je dlouhá 50 kilometrů a ne všechna místa jsou vhodná k opalování. Proto si vzpomeňte na Al Mamzar Beach Park. Díky rozsáhlým travnatým plochám a čistým plážím s bílým pískem je toto místo ideální pro celodenní relaxaci.

Plavání v hloubce i výšce

Dubaj chce mít vše nej – nejvyšší, nejdelší, největší… A letos přibyl ještě jeden superlativ. V červenci se tu otevřel bazén Deep Dive Dubai hluboký 60 metrů. Guinnessova kniha rekordů ho uvádí jako nejhlubší bazén na světě a užijí si tu jak profesionální potápěči, tak amatéři.

Pokud nejste zrovna milovnice potápění, zkuste raději bazén v nebesích. V 77. podlaží hotelu Address Beach Resort se v neuvěřitelné výšce 294 metrů nachází 75 metrů dlouhý bazén, z něhož si prohlédnete Dubai Marinu, umělý ostrov Palm Jumeirah nebo ikonický hotel Burdž al-Arab. Bazén bez viditelných okrajů, v němž jako by voda byla ohraničena nějakým kouzlem, je přístupný pouze hotelovým hostům. Okouzlující výhled si vychutnáte ale i ve stylové japonské restauraci, která s bazénem sousedí.

Info ikona
Deep Dive

Deep Dive Dubai je nejhlubší bazén na světě.

Mohlo by se vám líbit

Jednoduché kroky, jak oddělit pracovní život od osobního

Všimli jste si, že hranice mezi pracovním a osobním životem se pomalu stírá? A tak v osm hodin večer odepisujete na pracovní e-maily, žehlíte průšvihy kolegů nebo „jenom“ myslíte na to, co jste dneska v práci nestihli dodělat. Co si ale dát v novém roce předsevzetí, díky kterému budete ve volném čase dělat cokoliv jiného, než pracovat?
marianne.cz

Něco pro shopaholičky

Nové obchodní centrum Nakheel Mall na umělém ostrově Palm Jumeirah určitě nesmíte vynechat. Otevřelo se na konci roku 2019 a nabízí více než 300 obchodů, 30 restaurací a atrakce pro rodiny s dětmi, jako například trampolínový park Trampo Extreme a indoorové hřiště Fabyland. Kromě toho se odsud dostanete na vyhlídku na vrcholu věže The Palm Tower, která poskytuje ty nejlepší výhledy na městské mrakodrapy a vlny Perského zálivu.

Dubajské oko (Ain Dubai) je s výškou 250 metrů největší vyhlídkové kolo na světě. Je téměř dvakrát vyšší než London Eye a najdete ho na umělém ostrově Bluewaters Island v blízkosti pěší zóny JBR. Uvidíte z něj Dubai Marinu jako na dlani. 

Pro cestování do Dubaje potřebujete platný PCR test opatřený QR kódem, ne starší než 48 hodin před odletem. Na EXPU 2020 se můžete otestovat zdarma. 

Mohlo by se vám líbit

5 největších trendů z roku 2021, které budeme s radostí nosit i letos

Rok 2021 je historií, ale trendy, které přinesl, tu s námi ještě chvíli zůstanou. Prošívání, lila odstínu, denimu, kůže či legín se totiž jen tak vzdát nehodláme. Jak nosit trendy minulého roku i v novém roce a kde stylové kousky pořídit?
marianne.cz

Související články

Zábava
Meryl Streep slaví 75. narozeniny: Připomeňte si největší milníky její kariéry a prohlédněte si, jak se změnil její módní styl

Meryl Streep slaví 75. narozeniny: Připomeňte si největší milníky její kariéry a prohlédněte si, jak se změnil její módní styl

Zábava
Červnový úplněk podle čísel a hvězd: Dopoledne pozor na agresivitu, večer raději zůstaňte doma

Červnový úplněk podle čísel a hvězd: Dopoledne pozor na agresivitu, večer raději zůstaňte doma

Zábava
Princ William slaví 42. narozeniny: Podívejte se na jeho nejhezčí momenty s Kate a dětmi

Princ William slaví 42. narozeniny: Podívejte se na jeho nejhezčí momenty s Kate a dětmi

Zábava
Kvíz: Jak dobře znáte britskou královskou rodinu? Otestujte své znalosti o monarchii

Kvíz: Jak dobře znáte britskou královskou rodinu? Otestujte své znalosti o monarchii