Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Cestování

Mezi mrakodrapy a mořem: nejkrásnější pláže Dubaje

Info ikona
pláž dubaj

Toto globální centrum inovací a luxusu se v posledních desetiletích rychle rozrostlo, ale něco zůstalo neměnné: oslňující pobřeží s rozehřátým jemňoučkým pískem a azurově modrá voda.

Promotion | 27. 09. 2023

Dubajské pláže nabízejí něco pro každého. Snadno tady najdete to, po čem toužíte, ať už to je živá atmosféra, sportovní vyžití nebo útěk do absolutního klidu. Navíc se podél pobřeží nachází spousta luxusních pětihvězdičkových hotelů a resortů, které nabízejí prvotřídní vybavení, takže lehátka, slunečníky nebo bary a restaurace nechybějí. Dubaj je navíc proslulá svou vysokou úrovní bezpečnosti, takže i pláže hlídají zkušení plavčíci a většina z nich se tak díky svému zázemí hodí i pro rodiny s dětmi. Pláže se pravidelně udržují a poskytují tak čisté sprchy, toalety, moderní zařízení a třeba i bezbariérový přístup. Jaké pláže jsou ale zkrátka nejlepší a nejkrásnější?

Sunset Beach

Není divu, že právě tady vznikají ty nejlepší fotky z Dubaje. Tato pláž patří mezi oblíbená místa fotografů a influencerů, protože výhled na hotel Burj Al Arab v kontrastu se zapadajícím sluncem vytváří dechberoucí scénerie. Tato pláž patří mezi ty klidnější a nabízí ideální podmínky pro ranní běh, kdy si můžete vychutnat svěží mořský vánek a klidné vlny. Romantické budou i procházky k večeru, kdy vás bude písek příjemně chladit do nohou a vy se můžete nechat unášet pohledem na slunce klesající nad obzor, které obarvuje oblohu do oranžových a purpurových odstínů.

Info ikona
pláž dubaj

La Mer

Plážový komplex v oblasti Jumeirah je lemován promenádou, která je živou ukázkou plážové kultury. Barevné graffiti, moderní architektonické prvky a rustikální dřevěné chatky vytvářejí atmosféru kombinující relax a pulzující vibrace města. Na této pláži si můžete klasicky zalenošit a užívat si horké slunce, ale třeba i vyzkoušet nějaký vodní sport. Rodiny tady ocení moderní dětská hřiště, ale i spoustu obchodů, kaváren a restaurací.

Info ikona
kite

Dubai Islands Beach

Tato pláž je pojmenovaná podle nově vznikající vodní čtvrti, ve které se nachází. Patří mezi vůbec nejnovější místa Dubaje, kde se můžete osvěžit a pobavit. Najdete ji u pobřeží staršího dubajského centra Deira a jde o vůbec první pláž ve městě, kam mohou i domácí mazlíčci.

Info ikona
rodina na pláži se psem

Al Mamzar

Al Mamzar Beach Park se rozprostírá na více než 100 hektarech a kombinuje zelené parky s písečnými plážemi. Jde tak o dokonalé místo pro rodiny, páry i jednotlivce, kteří chtějí strávit den uprostřed přírody, aniž by opouštěli město. Park nabízí několik oddělených pláží, přičemž každá má svůj unikátní vibe. Nechte se okouzlit tímto místem a předtím, než prsty nohou zaboříte do měkkého písku, projděte pod palmami po zeleném trávníku a pěšinách nebo se projeďte na kole po jedné z cyklostezek. Využít můžete i jeden ze tří bazénů nebo soukromou klimatizovanou plážovou chatku.

Měření