Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Ráj odpočinku, poznávání i dobrodružství. Vítejte v Dubaji!

Info ikona
Dovolená v Dubaji

Plánujete letní dovolenou a nemůžete se doma shodnout, kam to bude? Část rodiny touží po odpočinkovém ráji, část hlasuje pro destinaci, kde se dá volno strávit aktivněji a poznávat zajímavá místa? Přesně tím je Dubaj! Zažít tady můžete taková dobrodružství, o kterých se vám ani nesnilo.

Promotion | 2. 05. 2024

Jeden den na pláži, v moři nebo v bazénu, další klidně na lyžích, v deštném pralese nebo akváriu plném tvorů, které raději vidíte za sklem než přes své potápěčské brýle. V Dubaji si na své přijde jednoduše každý. S plánováním aktivit ale opatrně, aby vám vůbec zbyl čas na koupání a slunění!

Podmořský svět

Podívat se z očí do očí žralokovi, zblízka prozkoumat fascinujícího rejnoka, bezpečně sledovat medúzy. Nezní to lákavě? V Dubajském akváriu a podmořské zoo v nákupním centru The Dubai Mall je k vidění přes třicet tisíc vodních živočichů. Žraloků mezi nimi žije neuvěřitelných tři sta a obývají největší zavěšenou vodní nádrž na světě. Ti nejodvážnější mohou tyto strach budící tvory dokonce nakrmit nebo se mezi ně potopit v kleci. Zážitkem se určitě stane i procházka bezmála padesát metrů dlouhým podvodním tunelem.

Info ikona
Dovolená v Dubaji

Jako v Atlantidě

Ztracenou Atlantidou se inspirovalo další akvárium, které byste při návštěvě Dubaje neměli vynechat. The Lost Chambers v komplexu Atlantis, obývá dokonce více než 65 000 mořských zvířat, které můžete pozorovat skrze podvodní tunely. Kromě těch, kteří jsou pod hladinou moře doma, uvidíte i vraky lodí a ruiny Atlantidy. I v akváriu Lost Chambers můžete, pokud seberete odvahu, pomoci jeho obyvatele nakrmit.

Info ikona
Dovolená v Dubaji

Lego na každém kroku

Hned několik zábavních parků našlo domov v dalším vzrušujícím místě, kde se zabaví nejmenší i ti větší. V Dubai Parks and Resorts najdete MotiongateLegoland a Legoland Water Park. Na své si přijdou zejména milovníci lega, protože 20 milionů kostek LEGA, z nichž vzniklo ikonické panorama Dubaje a další stavby, to zní jako ráj všech fanoušků stavění.

Info ikona
Dovolená v Dubaji

Z pláže rovnou na svah

Do Dubaje se logicky jezdí za krásným počasím, sluníčkem, opalováním a odpočinkem na pláži. Pokud ale zároveň kromě výše jmenovaného milujete lyžování, jste na správném místě! Lyžařský areál Ski Dubai v nákupním centru Mall of the Emirates skrývá zasněžené svahy. No nebude z toho zážitek na celý život? Dopoledne na svahu, odpoledne na pláži? Na místě pochopitelně najdete lyžařskou školu a také Snow Bullet, 150 metrů dlouhý zipline nad snowparkem.

Info ikona
Dovolená v Dubaji

Pořádná dávka adrenalinu

Pokud už si připadáte dostatečně odpočatí a chybí vám adrenalin, jste v Dubaji správně. Jako stvořená je pro vás aktivita v nákupním centru Dubai Hills Mall. Najdete tady horskou dráhu The Storm, která je určena pro ty nejodvážnější z nás. Je totiž nejrychlejší ve městě. Na cestě potkáte hodně zákrut a smyček, rychlost je opravdu vražedná! Pro ty menší (nebo méně odvážně) je ideálním místem, kde si užít spousty zábavy a smíchu, IMG Worlds of Adventure. Jde o jeden z největších zastřešených zábavních parků na světě.

Info ikona
dovolená v Dubaji

Zelená oáza

Vidět můžete v Dubaji i skutečný deštný prales. Najdete ho v nákupní čtvrti City Walk a jmenuje se The Green Planet. Potkat se tady můžete s lenochodem, prozkoumáte netopýří jeskyni a uvidíte neuvěřitelných 3 000 druhů exotických rostlin, ptáků, plazů a vodních živočichů.

Info ikona
Dovolená v Dubaji

Imaginární svět

Hrají si vaše děti rády na profese? Někdo chce být policista, někdo učitel, někdo zase hasič, děti prostě nemají ve svých plánech a nápadech hranice, a to je skvělé. Rájem se pro vaše potomky stane imaginární svět Kidzania. Ocitnou se v městečku, v němž mohou být přesně tím, čím zrovna být chtějí. Ve městě se najde práce v nemocnici i televizní stanici, sídlí zde kosmetický salon a pizzerie, je tady pochopitelně hasičská stanice a další, tak jak to ostatně ve správném městečku bývá. Ale pozor na auta a autobusy, ve městě Kidzania je hustý provoz!

Info ikona
Dovolená v Dubaji

Trocha pohybu!

Už jste si poleželi dost, uplavali pomalu světový rekord a teď byste si rádi protáhli tělo? I na vás v Dubaji mysleli. Bounce Dubaj je místo, kde si spoustu legrace užijí děti i rodiče. Je to totiž centrum trampolín! Najdete ho ve čtvrti Al Quoz a připraveno je přes 100 propojených trampolín. Láká vás spíš Zip Line, Big Bag nebo stěna The Wall?

Info ikona
Dovolená v Dubaji
Měření