Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

Romantika v oblacích a pouštní příroda: Valentýn v Dubaji

Info ikona
zamilovaný pár v Dubaji

Oslavte lásku v neopakovatelném stylu. Čekají vás vzrušující zážitky od letu v horkovzdušném balónu po romantické večeře a relax v luxusních rezortech. Dubaj zkrátka nabízí dokonalé scenerié pro nezapomenutelné chvíle ve dvou.

Promotion | 7. 02. 2024

S hlavou v oblacích 

Přeměňte svatého Valentýna na výjimečný den v Dubaji s Balloon Adventures Emirates. Taty totiž láska dosahuje nových výšek – v koši horkovzdušného balónu, vysoko nad arabskými písky. Tato jedinečná atrakce nabízí zamilovaným párům možnost sdílet oblohu (i koš balónu) se sokoly, poskytující tak romantický zážitek, který překoná všechny tradiční dárky.

Obklopeni romantickou atmosférou a výhledy na červené pouštní duny, vycházející slunce, pasoucí se gazely a majestátní pohoří Hadžar, budete svědky magického východu slunce z výšky 1 200 metrů nad Dubajskou pouštní přírodní rezervací. To vše s bezpečím zajištěným díky mezinárodním pilotům s více než 60 lety zkušeností.

Váš svátek zamilovaných bude korunován romantickou snídaní v autentickém beduínském táboře, kam vás odveze historický vůz Land Rover s otevřenou střechou z 50. let. Na tento intimní moment v srdci pouště pravděpodobně nikdy nezapomenete. 

Info ikona
pár v balonu

Luxusní večeře 

Prožijte kouzelný večer plný lásky a chutí v The Beach Bar & Grill by Mauro Colagreco, plážové restauraci s mořskými plody, která se pyšní svým umístěním v luxusním hotelu One&Only Royal Mirage. Tento romantický úkryt nabízí idylické prostředí pro zamilované páry, kteří chtějí svůj vztah oslavit při výjimečném gastronomickém zážitku.

Večery zde jsou jako ze sna – nad pobřežím se čeří vlny, plápolají svíčky a vy si jen užíváte tu kouzelnou atmosféru a interiér. Ten je zařízen v tropickém stylu, doplněn o útulné kóje a svěží pokojové rostliny, zatímco intimní osvětlení dodává celému prostoru teplý a útulný nádech.

Na dřevěné terase, která se rozkládá venku, můžete v klidu sledovat, jak slunce zapadá za horizont, a vychutnávat si přitom nádherné pokrmy z mořských plodů. Nabídka restaurace se zaměřuje na čerstvé úlovky z moře, od ryb přes korýše až po ústřice podávané na ledu, které zaručeně zpříjemní váš společně strávený čas.

Začněte svou romantickou večeři třeba smaženými kalamáry nebo grilovanou čerstvou chobotnicí, a pokračujte k hlavním chodům jako je celý mořský vlk, grilovaný filet z ryby hammour, nebo se ponořte do bohatství chutí s rizotem s mořskými plody. Pro milovníky masa je připraveno prvotřídní maso z různých koutů světa, včetně Angus steaku či australského wagyu, dokonale upraveného v peci Josper pro ten nejlepší chuťový zážitek.

Info ikona
rezort dubaj

Pobyt v kouzelném rezortu

Toužíte po romantice s kapkou dobrodužství? Rezort Al Maha nabízí příležitost k oslavě lásky v srdci dubajské pouště. Tento rezort je skutečným odrazem dědictví beduínů a jejich tradic v kombinaci s moderním luxusem. Pokud tedy chcete prožít nezapomenutelné společné chvíle, toto by pro vás mohlo být to pravé.

S úchvatnými panoramatickými výhledy, které obklopují každý kout rezortu, a pětihvězdičkovou vybaveností, poskytuje Al Maha ideální pozadí pro únik za romantikou. Můžete si tady vychutnávat intimní stolování v dunách pod hvězdami, sledovat divokou faunu jako třeba arabské přímorožce a gazely, a tím si vytvářet společné vzpomínky, které zůstanou navždy ve vašich srdcích.

Rezort nabízí širokou škálu možností stravování, od tradičních arabských specialit po vybrané pokrmy mezinárodní kuchyně. Dopřejte si relaxaci při wellness procedurách, odpočiňte si u bazénu nebo se zúčastněte ukázky sokolnictví, a to vše v prostředí, které je synonymem pro klid a odpočinek.

Nezapomeňte se vrátit včas, abyste mohli společně obdivovat západ slunce nad dubajskou pouští, což je okamžik tak magický, že se zdá být stvořený právě pro zamilované. 

Info ikona
resort v poušti dubaj

Výhled a koupání v nekonečném bazénu

Aura Skypool se pyšní titulem prvního a nejvyššího 360° nekonečného bazénu na světě a nabízí mimořádně romantické prostředí pro oslavu Valentýna. Tento bazén, umístěný v 50. patře věže Nakheel Palm Tower, se skvěle hodí i pro pořízení perfektních fotek z Dubaje. Nabízí totiž neopakovatelné pozadí panoramatických výhledů na Dubaj, včetně ostrova Palm Jumeirah, hotelu Burj Al Arab a vyhlídkového kola Ain Dubai.

Elegantní salonek a mezinárodní menu plné vynikajících jídel podtrhují zdejší luxus a exkluzivitu, zatímco přírodní výzdoba a příjemná atmosféra vytváří pocit „oázy v oblacích“. Oslavte svou lásku ve výšce 200 metrů nad městem, kde můžete zažít nezapomenutelné koupání v bazénu o rozloze 750 m², který poskytuje nerušené výhledy a jedinečnou atmosféru.

Info ikona
Aura Skypool Dubaj

Jízda na koních 

Pokud nejraději investujete do zážitků, protože víte, že na ty si budete pamatovat celý život, za vaši pozornost stojí určitě i stáje Al Jiyad s jezdeckou školou. V srdci pouštní přírodní rezervace Al Marmoom nabízí tento rodinný podnik možnost sdílet nezapomenutelné chvíle v sedle koně. Chtěli byste na projížďku malebnými písky?

V nabídce jsou kurzy jak pro začátečníky, tak pro zkušené jezdce, což může být skvělý způsob, jak objevit nebo prohloubit svoje i partnerovi dovednosti v práci s koňmi. 

S více než 120 koni, kteří jsou v arabské kultuře považováni za symboly bohatství a elegance, mohou návštěvníci vybrat odpočinkovější aktivitu, jako je pouštní safari na koni nebo velbloudu, během kterého můžete pozorovat gazely, přímorožce a další zvířata. Tento zážitek nabízí nejen možnost užít si krásu pouště z blízka, ale také přožijete opravdu magické okamžiky v přírodě, obklopeni tichem a klidem.

Vše můžete ještě zakončit hostinou doprovázenou show s koňmi a velbloudy, která je ukázkovou oslavou místní kultury a tradic. Vzrušení, zábava i romantika vás tak nemine. 

Info ikona
jízda na koni Dubaj
Měření