Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

Výlet do Dubaje vám dá nejen hromadu zážitků, ale i pokladů na Instagram!

Info ikona
Dubaj

Není to tak dávno, co jste překročila brány další sociální sítě. Pochlubte se svým sledujícím těmi nejfotogeničtějšími místy, která navštívíte. V Dubaji jich na vás čeká spousta. Tady jsou ta nejžhavější, která z vás udělají královnu Instagramu.

Promotion | 14. 11. 2022

Dejte si to za rámeček

Tahle metropole má hned několik klíčových míst, které prostě musíte vidět, i kdybyste se tu zdržela jen pár minut. Dubai Frame je 153 metrů vysoká a 93 metrů široká stavba s mostem, která spojuje dvě věže — připomíná rám obrazu a vyrazí dech nejen obdivovatelům nevšední architektury, ale i vyznavačům adrenalinu. Pakliže prahnete po dokonalých snímcích, máte hned dvě možnosti — buď se cvaknete s nohama na zemi — dole před stavbou, anebo foťte z výšky, odkud můžete obdivovat jak historickou část Dubaje, tak i pulzující nové město.

Info ikona
Dubajská zakoutí

Pro inspiraci do La Mer!

Zdi plné grafitti od lokálních umělců, kolorit všudypřítomných barev, bohémská atmosféra, hromada útulných kaváren, skvělých restaurací a hlavně nevyčerpatelná zásoba inspirace. To všechno vás nabije v hipsterské čtvrti La Mer, kterou obklopují prosluněné pláže. Kromě toho se můžete s celou rodinou vyřádit v blízkém Laguna Waterparku. Ani tady nebude o svěží záběry nouze. Tip: A pokud dostanete vlčí hlad, vyrazte do Parker’s nebo The Duchess, podniků, kde vaří skvěle stejně, jako to v nich vypadá.

Info ikona
Dubaj

Síla výšek

Nemůžete se nabažit omamných výhledů? Tak to jste v Dubaji správně! Další úchvatnou atrakcí, odkud se dá město pozorovat z ptačí perspektivy, je vyhlídková plošina The View at the Palm. Stačí vyjet do výšky 240 metrů a ostrov Palm Jumeirah, který se nachází uprostřed Arabského zálivu, vám bude doslova ležet pod nohama. Ostatně jako celá Dubaj.

Info ikona
Dubaj

Pouštní dobrodružství

Nebyla by to ta pravá dovolená v Emirátech, kdybyste nevyjela do pouště. Tajemný prostor zasypaný rozpáleným pískem, ve kterém můžete nespočet věcí. Ať už si užijete dovádění na písečných dunách, budete pozorovat populární show se sokoly, nebo absolvujete návštěvu tradičního beduínského tábora (Marmoom Bedouin Experience), v každém případě si budete připadat jako hvězda Orientu (dost možná potkáte i Aladina), ale hlavně — získáte cenný materiál pro svůj instagramový účet.

Info ikona
Dubaj

Zlaté oči? Ne, křídla!

Co takhle přímo v tlukoucím srdci Dubaje zapózovat se sochou obřích Mexických křídel zalitých zlatem, která se vyjímají na dominatní dubajské adrese? Tenhle impozantní andělský šperk si můžete „vypůjčit“ hned vedle nákupního centra Dubai Mall, kde nebude chybět ani výhled na ikonickou Burj Khalifu (Chalífovu věž), nejvyšší mrakodrap světa. A co teprve Dubajská fontána! Nevíte, co svým lačným objektivem zachytit dřív? Není divu, právě centrum Dubaje je zde vůbec nejfotografovanější částí.

Info ikona
Mexická křídla

Bazén, který se vznáší ve výšce a nekonečnu

Jak by se vám líbila představa užít si na vlastní kůži dotek průzračné vody a sluneční lázeň v bazénu, jehož rozměry vypadají, že nekončí? Navíc ve výšce 300 metrů. Tenhle střešní bazén objevíte na střeše hotelu Address Beach Resort a k fotce, kterou v něm během plavání pořídíte, můžete přidat popisek, že byl loni na jaře vepsán do Guinessovy knihy jako „nejdelší nekonečný bazén na světě!

Info ikona
Nejdelší bazén světa

Romantika v přístavu

Výhledů na město není nikdy dost. Výjevy, které budou zatraceně slušet (nejen) vašemu Instagramu, najdete v přístavu Dubai Creek Harbor, který se rozkládá přímo v Dubajské zátoce, asi 10 minut od centra metropole. A i když se tento prostor teprve rozrůstá (jeho plánovaná rozloha by měla mít až dvojnásobek stávající rozlohy Dubaje), už teď nabízí spoustu možností — od romantických výhledů přes pohoštění pod otevřeným nebem nebo ubytování v hotelu Vida Creek Harbour.

Chcete další tipy na dechberoucí kulisy svých dubajských selfies? Pak vám nesmějí uniknout tyto stránky.

Info ikona
Creek Harbour
Měření