Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Průzkum ukázal, koho si Britové skutečně přejí vidět na královském trůnu

Info ikona
král

I když král Karel III. drží pomyslné královské žezlo v ruce teprve rok, zdá se, že obyvatelé Velké Británie nejsou s jeho vládou spokojení. To alespoň ukázal nedávný průzkum MailOnline. Koho si tedy Britové přejí vidět na královském trůnu?

Na začátku září uplynul rok od smrti královny Alžběty II., která Velké Británii vládla neuvěřitelných 70 let. Navázat na její odkaz se snaží král Karel III., který byl oficiálně korunován v květnu letošního roku. I když zatím král Karel III. nestál před velkými vladařskými výzvami, zdá se, že Britové nejsou s jeho vládou spokojení.

Mohlo by se vám líbit

Král Karel III. vs. princ William

Popularitu jednotlivých členů královské rodiny má v hledáčku mnoho britských průzkumů. Za jedním z nejnovějších stojí deník MailOnline, podle kterého prudce roste popularita prince Williama. Konkrétně 41 % Britů se domnívá, že královské žezlo měl po královně Alžbětě II. převzít právě princ William. Připomeňme, že před šesti měsíci zaujímalo tento názor „pouhých“ 35 % obyvatel Spojeného království. Král Karel III. má na své straně aktuálně 43 % Britů, a tak otec se synem svádí těsný boj o popularitu. Zároveň se dvě třetiny veřejnosti domnívá, že král Karel III. a královna choť Camilla by měli část zodpovědnosti přenést právě na prince a princeznu z Walesu.

Zrodila se hvězda

Není pochyb o tom, že popularita prince Williama v posledních letech roste zářnou rychlostí. Dokonce v nedávném průzkumu popularity královské rodiny, kterou zveřejnila společnost YouGov, předstihl svou manželku princeznu Catherine. Pomyslnou třetí příčku obsadila princezna Anna, sestra krále Karla III. Čím si ale princ William získal srdce Britů? Nicholas Pyke, odborník na královskou rodinu, tvrdí, že kouzlo Williama spočívá v jeho jasných názorech na citlivé otázky - například nechce prince Andrewa vidět mezi aktivními členy královské rodiny.

Zároveň veřejnost vnímá prince Williama jako otce od rodiny, pro kterého jsou děti na prvním místě. Nutno dodat, že k jeho líbivému mediálnímu obrazu přispívá také autentické chování před kamerami. Suma sumárum, princ William v posledních letech „boduje“ a má skvěle našlápnuto k tomu, aby se jednoho dne stal úspěšných a milovaným monarchou Velké Británie.

Mohlo by se vám líbit

Královský kvíz

Už v úvodu jsme zmiňovali, že od smrti královny Alžběty II. uplynul na začátku září rok. Jak dobře si na vládu královny Alžběty II. pamatujete? Víte, kolik měla vnoučat? Nebo jaké povolání vykonávala během druhé světové války? Připravili jsme pro vás vědomostní kvíz, který odhalí, zda jste vládu královny Alžběty II. pečlivě sledovali.

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku