Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

Zemřela královna! Nejzásadnější milníky života a vlády královny Alžběty II.

Info ikona
Královna

Smutná zpráva z Velké Británie! 8. září zemřela britská královna Alžběta II. O úmrtí informoval Buckinghamský palác. Novým panovníkem Spojeného království se stal její syn Charles, dosavadní princ z Walesu.

Napravení diplomatického vztahu s Německem, první neformální procházka mezi davem i nezvládnutá situace okolo smrti princezny Diany. Čím vším si královna Alžběta II. během svého života prošla?

Když se v roce 1926 narodila Alžbětě a Jiřímu VI. dcera Alžběta II., málokdo tušil, že jde o budoucí královnu Velké Británie. Osud ale zamíchal kartami, a tak po abdikaci krále Edwarda VIII. převzal břímě „koruny“ jeho bratr Jiří VI., který vládl šestnáct let. Po jeho smrti bylo jasné, že žezlo právem patří pětadvacetileté Alžbětě

Mohlo by se vám líbit

Korunovace královny Alžběty II.

Pokud bychom hledali datum, které Alžbětě II. navždy změnilo život, pak je to bezpochyby 2. červen 1953. Právě v tento den proběhla ve Westminsterském opatství její korunovace, kterou v živém televizním vysílání sledovalo 27 milionů obyvatel Velké Británie. 

Info ikona
Korunovace

První státní návštěva západního Německa – 1965

Královna Alžběta II. se do královských povinností vrhla po hlavě, a tak hned ze začátku své vlády absolvovala několik diplomatických cest. Pravděpodobně nejzásadnější byla desetidenní návštěva Spolkové republiky Německo, neboť šlo o první oficiální návštěvu britského panovníka od roku 1913. Cílem cesty bylo nejen připomenutí dvacetiletého výročí od konce druhé světové války, ale také napravení vztahu mezi Velkou Británií a Německem, který byl po válce na bodu mrazu.

Info ikona
Královna Alžběta II.

Další důležité momenty najdete v naší galerii. 

Nejzásadnější milníky života a vlády královny Alžběty II.
Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku