Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Proč princezna Kate nesmí nosit tento šperk před 18. hodinou?

Info ikona
Kate

Členky britské královské rodiny musí dodržovat mnoho módních pravidel. Například není možné, aby nosily šperky poseté diamanty před šestou hodinou večerní. Vysvětlení tohoto na první pohled překvapivého pravidla přináší odbornice na královskou etiketu Myka Meier.

Život v britské královské rodině je opředen nejen mnoha výsadami, ale také přísnými pravidly, která musí urození členové dodržovat. Některá pravidla mohou působit až malicherným dojmem, jiná jsou zakořeněna v tradici a nelze si s nimi zahrávat. A pak tu máme speciální kategorii pravidel s přídomkem „módní“. Ačkoliv se tato pravidla týkají všech, jistě se shodneme, že nejvíce ovlivňují dámskou část královské rodiny.

Mohlo by se vám líbit

Šperk, který lze nosit až po 18. hodině

Kdo jiný by si měl vychutnávat nošení šperků než princezny a vévodkyně? Pokud navíc nahlédneme do šperkovnice britské královské rodiny, rázem zjistíme, že v sobě ukrývá úchvatné diadémy z počátku minulého století, diamantové náramky, brože se safíry, jedinečné tiáry nebo ikonický čtyřřadý perlový náhrdelník, který s oblibou nosila královna Alžběta II. I když by se mohlo zdát, že členky královské rodiny mohou kdykoliv „sáhnout“ do šperkovnice a vybrat si libovolný šperk, opak je pravdou.

Odbornice na královskou etiketu Myka Meier pro News.com.au odhalila, že členky britské královské rodiny nesmí během dne nosit diamanty. „Před 18. hodinou uvidíte na členkách královské rodiny perly, safíry a drahokamy (vyjma diamantů). Diamanty se na scéně objevují až během večera,“ vysvětlila Myka Meier. Proč si královská rodina na tomto pravidlu zakládá? Odpověď je jednoduchá. „Nošení diamantů během dne působí až příliš okázale,“ dodává Meier. Samozřejmě i v tomto případě ale existují výjimky. Podle královské etikety je například v pořádku, když urozené členy nosí během dne své snubní a zásnubní prsteny poseté diamanty. Stejně tak ničemu nevadí, když je diamantový diadém či tiára zdobí během svatebního dne.

Šperky, které zdobí princeznu Kate

Princezna Kate jako odbornice na královskou etiketu

Každý někdy chybuje, a to platí i pro modrou krev. Jenom si vzpomeňme na princeznu Dianu, která leckdy „zapomněla“ obléknout rukavičky nebo klobouk. Stejně tak jsme ji mohli zahlédnout tančit v černých šatech, přičemž černou barvu mohou členky královské rodiny nosit jenom v dobách smutku. Za stejnou „hříšnici“ můžeme označit také Meghan Markle, která během oficiálního focení neměla punčochové kalhoty. Připomeňme, že pro urozené dámy jsou tělové punčocháče k sukni či šatům naprostou povinností.

Bezchybná není ani princezna Kate, která několikrát porušila královský protokol tím, že oblékla šaty či sukni sahající nad kolena. Na druhou stranu královští experti se shodují, že princezna Kate umí chodit po tenké hraně královských pravidel a rozhodně patří k disciplinovanější části britské královské rodiny.

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku