Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

Pohádky na mobilu i sportovní aktivity! Jaký je princ William otec?

Když mluvíme o královských dítkách, povětšinou se zaměříme na výchovné metody Kate Middleton nebo Meghan Markle. Tatínci ale hrají v životě dítěte stejně nenahraditelnou roli jako maminky, a tak je nejvyšší čas prozkoumat, jak se k rodičovství staví také mužská část královské rodiny.

George, Charlotte a Louis! Potomci prince Williama a Kate Middleton už od útlého věku ví, že nejsou „obyčejné“ děti. Přesto se vévoda a vévodkyně z Cambridge snaží, aby jejich dětství bylo co možná nejnormálnější. Ostatně tento přístup k výchově „okoukal“ princ William od své maminky princezny Diany. Jenom vzpomeňme na fotografie, na kterých je Diana se svými syny na zimní dovolené ve Švýcarsku nebo jak si společně užívají vodní radovánky v aquaparku. Zpět ale k princi Williamovi a jeho rodině.

Čas u obrazovky je povolen

Mysleli jste si, že královská rodina dbá na to, aby urozené děti neseděly s mobilem nebo tabletem v ruce? Kdepak! Princ William v rozhovoru pro Radio 1 prozradil, že děti mají používání elektronických zařízení povoleno. „George byl velkým fanouškem pohádky Prasátko Peppa, teď ale přešel na Požárníka Sama. Navíc očekává, že se na pohádky budeme dívat s ním, a tak musíme s Kate předstírat, že nás to zajímá,“ nechal se v rozhovoru slyšet princ William. Zdá se, že dětské nadšení pro mobil nebo tablet je stejné napříč rodinami po celém světě.

Aktivní rodina

Princ William patří k aktivním tatínkům, kteří vedou své děti ke sportu. Pokud byste se někdy procházeli poblíž Kensingtonského paláce, pravděpodobně byste zahlédli královská dítka v akci. „George má rád šerm a fotbal. I když Charlotte je aktuálně zručnější fotbalistkou. Charlotte je také horlivá jezdkyně na koni, stejně jako její prababička královna,“ prozradil princ William.

Info ikona
Princ William

Náklonnost nadevše

V minulosti nebylo ve zvyku, aby královská rodina projevovala svým dětem na veřejnosti náklonnost. Časy se naštěstí mění, a tak je v dnešní době naprosto běžné, že zahlédnete prince Williama ve chvíli, kdy zrovna hladí princeznu Charlotte nebo objímá prince Louise či George. „Zjevná náklonnost, kterou William a Kate projevují svým dětem, není pro britskou královskou rodinu obvyklá,“ říká britská psycholožka Dannielle Haig pro Mirror.

Odborníci také chválí prince Williama za to, že se na veřejnosti často k dětem přikrčí a naslouchá jim. „Jedná se techniku aktivního naslouchání, kdy dotyčný věnuje pozornost tomu, co druhý říká a jak to říká,“ dodává psycholožka.

Děkovné dopisy

Jak už bylo zmíněno, princ William leccos odkoukal od své maminky princezny Diany. Není tedy divu, že své děti vede ke psaní děkovných dopisů. Pokud tedy Georgovi, Charlotte nebo Louisovi někdo pomůže nebo potěší, dítka neváhají a napíšou mi dopis od srdce. Krásný zvyk, který by svým dětem rozhodně mohlo předat více rodičů.

Zdroj: hellomagazine.com, metro.co.uk

Mohlo by se vám líbit

35 striktních pravidel, kterými se královské děti musí řídit

Říkáte si, že děti s modrou krví mají bezstarostné, ba přímo královské dětství? Možná vás překvapí, kolik náročných a leckdy předpotopních pravidel musí dodržovat.
marianne.cz

Související články

Životní styl
Neumíte vypnout myšlenky? Zkuste zklidňující autogenní trénink

Neumíte vypnout myšlenky? Zkuste zklidňující autogenní trénink

Životní styl
Znáte všechny kávové pojmy? Naučte se správně objednávat v kavárně

Znáte všechny kávové pojmy? Naučte se správně objednávat v kavárně

Životní styl
Jak konečně dosáhnout cíle? Vyzkoušejte jednoduchou metodu, která vás bude bavit

Jak konečně dosáhnout cíle? Vyzkoušejte jednoduchou metodu, která vás bude bavit

Životní styl
3 kroky k vyššímu sebevědomí: Jak si vybudovat lepší vztah k sobě samé?

3 kroky k vyššímu sebevědomí: Jak si vybudovat lepší vztah k sobě samé?