Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

5 tipů, jak podpořit imunitní systém podle výživové expertky Gabriely Peacock

Vyzbrojte se silnou imunitou! Gabriela Peacock ví, jak na to.

Známá výživová expertka českého původu Gabriela Peacock Báňová, která je spojována s královskou britskou rodinou a dalšími světovými celebritami, nechala nahlédnout do toho, jak ona sama dbá o svoji imunitu. A radí, jaké vitamíny bychom v této těžké době měli brát v podobě suplementů. “Je velmi důležité se dobře stravovat. Nejlepší prevencí před nemocemi je dbát na to, co dáváme tělu zevnitř. Není jeden zázračný vitamín, který vyřeší vše, tedy vyživí vaše tělo a posílí imunitu, proto je nejlepší sáhnout po doplňku stravy s hodně nutrienty (živinami). Ty všechny fungují nejlépe dohromady. Mé ráno začíná tím, že si jeden ze svých programů vždy s jídlem vezmu. Užívám GP Nutrition Gold, nejúčinnější každodenní multifunkční doplněk stravy, který se skládá z drinku ze superfoods a kapslí. Má přes 30 různých živin: antioxidantů, protizánětlivých složek a superfoods. To vše pomáhá budovat náš imunitní systém, posiluje kůži a vlasy a správně balancuje naši energii a hormony,“ říká Gabriela Peacock Báňová.

Gabriela Peacock
Zdroj: Gabriela Peacock

„Střídám doplněk své značky GP Nutrition Gold s doplňkem Clean Me, který zase pomáhá játrům a stimuluje imunitu, protože stejně jako jsem si vědoma, že játra občas potřebují pomoci, si občas ráda dám skleničku vína,“ dodává. 

Pozor na nedostatek vitamínů

Nedostatek vitamínů je podle Gabriely mnohem běžnější, než si myslíte. “Nemám klienta, kterému by něco nechybělo. V době, kdy nechodíme ven tolik, kolik bychom chtěli, je velmi důležité přidávat zejména vitamín D, který moduluje náš imunitní systém a pomáhá tělu v boji proti infekcím. 80 % mých klientů ho nemá dostatek," říká. Výživová expertka ale dodává, že stačí jít na chvíli na zahradu a nechat se oslnit sluníčkem. V případě, že zahradu nemáte, můžete sáhnout po doplňku, jako je třeba Gold od GP Nutrition. Ten zaručuje přínos všech vitamínů na denní bázi. "Vitamín C je silný antioxidant a pomáhá v boji proti volným radikálům, které ničí naše buňky. Stimuluje imunitní systém a chrání naše respirační cesty proti patogenům jako jsou virusy. Zinek a selen dokážou urychlit proces nemoci, aktivují totiž naše buňky a enzymy k boji proti infekcím. Je dokázáno, že jsou velmi efektivní v posílení imunity," dodává Peacock. 

Superpotravina jako nakopávač imunity
        
Superpotraviny, jako je kurkuma, pomáhá tělu zmírnit zánět a nakopává imunitní systém. "Z jídla se špatně absorbuje, proto jsme ho dali do Gold v kombinaci s bioperinem, s kterým se do těla vstřebává dobře." Barevné superpotraviny jako borůvky, třešně, granátové jablko hrají taky velmi důležitou roli pro imunitu. "Aktivní složky fytochemikálie, která právě dávají ovoci onu výraznou barvu, jsou silné antioxidanty, které chrání naše buňky před volnými radikály. Jsou důležité pro podporu našeho zdraví a pro imunitu. Pokud je nemáte vždy po ruce, vše jsme dali do drinku Gold. V Gold produktu je také veganská Omega 3 kyselina, která zlepšuje funkce kůže a zpomaluje ztrátu kolagenu. Vitamín B12 a prášek z hub dále stimulují imunitní systém a drží hladinu energie."

Gabriela Peacock
Zdroj: Gabriela Peacock

Tato doba je pro každého velkým stresem, zejména pokud nechceme běhat do obchodu pokaždé, když si vzpomeneme, že zrovna něco potřebujeme. Podle Gabriely Peacock Báňové ale existují jednoduché triky, pomocí kterých můžete tělu dát potraviny, které efektivněji zpracuje. 

1. Popíjejte chlazený nápoj s vitamínem C celý den

Místo toho, abyste brali super-silný vitamín, který dodává vysokou dávku vitamínu C najednou a kterou naše tělo neudrží, doporučuji vymačkávat citrony do velké láhve studené vody, kterou můžete pít po celý den, abyste mohli pravidelně dodávat vitamín C. Naopak přidáním citronů do vroucí vody zničíte většinu vitamínu C. Přestože má stále alkalizující vlastnosti, nebudete mít stejný prospěšný vitamín C.

2. Extra dávka chilli

Přidání chilli či papriky do jídla může být velmi prospěšné. I když si můžete myslet, že červené chilli je nejlepším zdrojem vitamínů, ve skutečnosti zelené chilli obsahuje nejvyšší obsah vitamínu C.

3. Pijte zelený čaj (bez mléka)

Zelený čaj je fantastická věc, ať už je to nápoj nebo jako součást doplňku. Obsahuje zelené rostlinné chemikálie, nazývané katechiny, které mohou mít antivirový účinek a mohou zvyšovat funkci imunitních buněk. Jedním z tipů je, vyvarovat se přidání mléka do zeleného čaje, protože protein se může vázat na polyfenoly nebo katechiny, a tím se sníží absorpce
v těle. Naopak, když je zelený čaj kombinován s vitaminem C, jako je tomu v GP Nutrition GOLD, zvýší absorpci katechinů.

4. Vždy přidejte bílkovinu

Nezapomeňte, že vaše tělo je postaveno především z bílkoviny, a tím pádem ho tělo potřebuje na jakoukoliv „opravu“. Když jste doma, může být lákavé občerstvit se pohodlným jídlem, jako jsou těstoviny nebo obyčejný bílý toast, ale strava s vysokým obsahem jednoduchých sacharidů a cukrů může oslabit imunitní systém. Přidáním proteinu můžete svému tělu pomoci regulovat hladinu cukru v krvi a posílit systém. Například, pokud chcete toast k snídani, připravte si ho s vejcem nebo kouskem sýra, případně přidejte jogurt, abyste zpomalili uvolňování cukru. Stejně tak může mít stejný účinek přidání libových vysoce kvalitních proteinů do bílé rýže, jako je konzervovaný tuňák nebo makrela.

5. Pokud nemůžete jíst čerstvé, zvolte zmrazené

Jsem velkým zastáncem zmrazených potravin, zejména v době, kdy je čerstvé zeleniny a masa nedostatek. Je to fantastický způsob, jak uchovat živiny, pokud je zmrazíte co nejdříve. Zmrazené superpotraviny, jako jsou bobule a kapusta, jsou skvělé pro koktejly a mnohem snáze se skladují po dlouhou dobu než chlazené potraviny. Často dokonce obsahují vyšší obsah vitamínu C.

Zdroj textu: gpnutrition.cz

ČTĚTE TAKÉ: Radí královské rodině i hercům! Gabriela Peacock je nejžádanější nutriční terapeutkou

Titulka

MARIANNE AŽ DO SCHRÁNKY S POŠTOVNÝM ZDARMA

Pokud to není nezbytně nutné, nevycházejte v současné době ze svých domovů - a to ani pro nové číslo Marianne. Časopis Marianne si totiž můžete, bez nutnosti platit poštovné, objednat až domů. Více informací se dozvíte zde.

Související články

Životní styl
Chcete více cestovat? Zjistěte, jak na to, s těmito šesti instagramovými profily

Chcete více cestovat? Zjistěte, jak na to, s těmito šesti instagramovými profily

Životní styl
5 nejoblíbenějších princezen světa: Milované pro svůj vliv, dobročinnost, módní styl a královské postavení

5 nejoblíbenějších princezen světa: Milované pro svůj vliv, dobročinnost, módní styl a královské postavení

Životní styl
Zdravě, chutně i dietně: Vyzkoušejte skvělé, nevšední recepty na letní grilování bez výčitek

Zdravě, chutně i dietně: Vyzkoušejte skvělé, nevšední recepty na letní grilování bez výčitek

Životní styl
Nejlepší menstruační pomůcky podle redakce Marianne: Víme, které stojí za vyzkoušení

Nejlepší menstruační pomůcky podle redakce Marianne: Víme, které stojí za vyzkoušení