Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

Hledáte oázu klidu? Vytvořte si ji na své terase či balkonu

Info ikona
Ratanová terasa

Mít tak místo, kde byste si mohli odpočinout od každodenního ruchu a na chvilku vypnout… Že se vám jej nedaří najít? K vybudování příjemné relax zóny toho nebudete potřebovat moc. S vhodně zvoleným zahradním nábytkem ji můžete vykouzlit třeba na panelákovém balkoně, na terase u domu či v pergole.

Promotion | 23. 06. 2023

Fantazii se meze nekladou, ba naopak. Nezáleží na velikosti daného prostoru, ale na jeho funkčním využití. Pojďte na to chytře!  

Přemýšlejte nad každým metrem čtverečním 

Čím menší prostor, tím více budete muset plánovat. Rozmyslete si, co přesně byste chtěli na terase mít. Má to být jen místo, kam se můžete pohodlně usadit, nebo chcete prostor využít třeba i k pěstování bylinek, drobné zeleniny a ovoce?  

Základem je vhodné zahradní posezení 

Při zařizování balkonu či terasy určitě zvolte kvalitní zahradní nábytek. I když je prostor částečně krytý, u zahradního nábytku máte jistotu, že se nic nestane ani tehdy, pokud zmokne nebo na něj bude svítit slunce. Odpadají tak starosti s tím, kam nábytek umístit například přes zimu.  

Ideální volbu představuje například ratanový nábytek. Ten z umělého ratanu je odolný vůči veškerým rozmarům počasí a můžete ho v klidu nechat venku celý rok. Navíc je na první pohled k nerozeznání od přírodního ratanu. Při manipulaci s ním také oceníte, že je lehký.  

Sedací souprava nebo houpací křeslo? 

Ke správnému odpočinku patří i možnost pohodlně se uvelebit, natáhnout si nohy a mít na dosah třeba něco osvěžujícího k pití či něco k zakousnutí. Pokud vám to prostor dovolí, pořiďte si na terasu zahradní sedací soupravu. Ta se může skládat nejen ze sedačky, ale i křesílka a stolečku. Takové posezení uvítají i vaši hosté.  

Už naše babičky a dědečkové věděli, že houpání nás uklidňuje. Pokud má i na vás houpání blahodárné účinky, skvělou volbou je závěsné houpací křeslo. Nejenže se v něm dobře odpočívá, ale jedná se i o zajímavý designový kousek.  

TIP: Pro malý prostor je vhodný skládací zahradní nábytek, který můžete v případě potřeby uklidit. Hodí se i různé úložné boxy, uklidíte do nich například polstrování.  

Jděte na to chytře 

Aby byla oáza klidu útulná a cítili jste se v ní opravdu dobře, myslete i na detaily, jako jsou různé dekorace nebo květiny. Pokud se děsíte složitého zařizování a nákupů, jděte na to chytře a vyberte si jednoho kvalitního dodavatele, který má vše, co potřebujete. Ušetříte tak moře času i starostí. Na stránkách Avenberg.cz nakoupíte nábytek všeho druhu i nezbytné doplňky.  

Měření