Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

Stylový paletový nábytek nejen na terasu

Info ikona
nábytek z palet

Plánujete na jaře vyladit svoji terasu či balkon tak, abyste tady mohli trávit více času? Nebo bydlíte v pronájmu a nechcete investovat do drahého nábytku? Řešením může být nábytek z palet.

Promotion | 1. 02. 2023

Jste rádi, že dokážete přibít hřebíček do stěny a netroufáte si na žádné větší vylepšování vašeho bydlení? Proč ale nezkusit něco nového, co vás může příjemně překvapit? Vyrobit si nábytek z palet není nic extra těžkého a radost z vlastnoručně vyrobené věci je zkrátka návyková. Pokud jsme vás nepřesvědčili, nevadí. Můžete nechat hrubou práci na někom jiném a vy se pusťte do vymýšlení, tvoření nápadů a vybírání barev a doplňků.

Jak na to?

Paletu seženete s trochou štěstí zdarma nebo ji koupíte za pár stovek ve specializovaných obchodech. Pak už přichází na řadu vaše zručnost a váš čas. Paletu je totiž třeba vyčistit, opracovat, obrousit a namořit, aby vypadala krásně a také déle vydržela. Pak už jen stačí nahlédnout třeba na sociální sítě a inspirovat se.

Z palet můžete vykouzlit kromě stylového posezení třeba i konferenční stolky, nejrůznější police, postele, stojany na květiny nebo třeba i pelech pro vašeho psa. Fantazii se meze nekladou. V případě výroby postelí nebo sezení doporučujeme na horní část přilepit nebo nacvaknout ještě ochrannou vrstvu z netkané textilie, která zaručí, že vám hrubý povrch nebude zatrhávat polstrování nebo oblečení.

Kouzelná terasa, co vám bude dělat radost

Vyskládejte si jednotlivé palety na sebe tak, aby vyhovovaly vašim požadavkům a na ně pořiďte kvalitní polstrování. Kolekce Garden Spirit od francouzské značky TODAY nabízí krásné neokoukané polstry přímo šité na míru euro paletám v rozměru 80x120 cm. Ty můžete doplnit opěráky či područkami. Získáte tak jedinečné křeslo, které láká k odpočinku a lenošení.

Info ikona
terasa

Spojením více palet vznikne parádní odpočinková lavice. Jen na vaší fantazii záleží, jestli zvolíte polstry v jedné barvě nebo vytvoříte veselé kombinace. Můžete vybírat z pěti barev, které jsou inspirované barevným vzorníkem Pantone. Ať už tedy zkombinujete jakékoli barvy, vždy budou sladěné.  

Posezení, kde budete sedět rádi vy i vaši blízcí

Podobně ale můžete postupovat i ve vnitřních prostorech. Paletový nábytek dodá moderní rustikální nádech každé místnosti. Použijte tedy palety jako základ a pak si pohrajte s doplňky tak, abyste se v místnosti cítili dobře. Obklopte se barvami, které máte rádi a zvolte k nim doplňky jako pufy, polštářky nebo deky na přikrytí.

Prostory můžete osvěžit ještě podsedáky ze stejné kolekce. A když ještě hodíte například do obývacího pokoje jen tak na zem vyšší futony, vykouzlíte uvolněnou atmosféru ve stylu Dálného či Blízkého východu.

Info ikona
doplňky

Stylová ložnice z přírodních materiálů

Podrobných návodů, jak vyrobit postel z palet, je plný internet. Proto se nebojte a zkuste to. Až budete mít postel hotovou, pořiďte už jen kvalitní matraci, peřiny, polštáře i povlečení a uvidíte, že se vám bude každý den spát skvěle. Ložnici můžete doladit ještě třeba dekorací z palet, na kterou naskládáte vaše oblíbené květiny a další oblíbené předměty.

 

Váš domov zkrátka může být dokonale stylový i bez vyčerpání vašeho bankovního účtu.