Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >

10 úžasných triků s lakem na nehty

Myslíte si, že laky na nehty jsou jen pro parádu? Tak to jste na omylu! Je celá škála využití, kdy je oceníte také v praktickém životě.

Redakce Marianne | 14. 05. 2014


1. Čirý lak na nehty udrží vaši novou bižuterii stále lesklou

Screen_shot_2014-05-13_at_8.08.14

Když necháme kovové předměty příliš dlouhou dobu na vzduchu, kov začne oxidovat a měnit barvu. Lak vytvoří na bižuterii ochrannou vrstvu a díky té budou vaše šperky vypadat jako nové.

2. Čirý lak zastaví oko na punčoše

Screen_shot_2014-05-13_at_8.08.24

Znáte to: Jste v práci a najednou si všimnete, že se vám rozjíždí oko na punčoše. Abyste zabránila díře po celé délce punčoch, přetřete dírku čirým lakem. Jakmile lak zaschne, oko se už nebude šířit dál.

3. Barevný lak vmžiku změní barvu vaší bižuterie

Screen_shot_2014-05-13_at_8.08.32

Nudí vás starý řetízek, visací náušnice nebo prstýnek? Změňte jejich barvu pomocí svého oblíbeného barevného laku. Pro oživení vyzkoušejte třeba neonové barvy – zelenou, oranžovou nebo růžovou. Účel splní i jednoduchý bílý lak. Položte bižuterii vodorovně na papírový ubrousek, náušnice podržte mezi prsty a můžete se pustit do práce.

4. Třpytky a barvy dodají šmrnc obyčejným sponkám i vašim vlasům

Screen_shot_2014-05-13_at_8.08.40

Chcete-li oživit sponky do vlasů, přetřete je barevným lakem se třpytkami. Chytněte sponku za delší konec a horní část nalakujte. Poté nasaďte na obálku nebo kreditní kartu a nechte zaschnout.

5. S pomocí čirého laku protáhnete nit jehlou snadno a rychle

Screen_shot_2014-05-13_at_8.24.02


Pokud se snažíte protáhnout nit očkem jehly, práce se nedaří a nit se už začíná třepit, vaše nervozita bude pravděpodobně stoupat. Usnadněte si práci a konec nitě přelakujte bezbarvým lakem. Jakmile lak zaschne, protáhnete nit očkem bez mrknutí oka.

6. Barevné klíče vám prozradí, do kterého zámku patří

Screen_shot_2014-05-13_at_8.08.51_copy

Pokud jste se právě přestěhovala do nového bytu a nepamatujete si, kam pasuje který klíč, je tu snadná pomoc. Použijte barevný lak. Nejenže vám barvy usnadní práci i čas, klíče budou vypadat veseleji. Nemusíte se bát, jedna nebo dvě vrstvy laku na nehty neovlivní tvar ani velikost klíče, takže jej lehce vložíte do zámku.

7. Uzavření obálky pomocí krycího nebo podkladového laku

Screen_shot_2014-05-13_at_8.08.58

Nemáte ráda olizování obálek? Snadná pomoc! Místo, kde byste obálku běžně olízla, potřete čirým lakem. Po zaschnutí bude obálka jako zapečetěná.

8. Označení různých barev laků pomocí kapky na víčku

Screen_shot_2014-05-13_at_8.24.10


Abyste měla ve svých lacích přehled, uložte je ve svislé poloze do krabičky a na víčko kápněte trochu barvy. Jakmile označíte všechny laky, uschovejte je na suchém a chladném místě.

9. Barevné podrážky udělají z obyčejných lodiček nové louboutinky

Screen_shot_2014-05-13_at_8.09.05

Skvělý nápad na jaro! Vezměte si svoje jednobarevné lodičky a pomocí štětce na pudr namalujte podrážku jarními veselými barvami. Abyste zabránila nechtěnému obarvení jiné části bot, oblepte okraje lepicí páskou, podobně jako když malujete pokoj. Než nanesete druhou vrstvu, nechte řádně zaschnout. Pokud už další vrstva nebude potřeba, odlepte pásku a pokochejte se výsledkem.

10. Barevný lak zakryje škrábance na odřených botách

Screen_shot_2014-05-13_at_8.09.16

Není snadné najít krém na boty, který by měl stejnou barvu jako botky samotné. Proto si najděte lak na nehty, jehož odstín je botám nejpodobnější. Ale neporovnávejte boty pouze s lahvičkou, barva totiž může nakonec vypadat jinak, než byste mohla očekávat. Nejprve si nalakujte jeden nehet a nechte zaschnout. Pokud najdete vhodný odstín, po škrábancích na botách nebude ani památky

Související články