Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >

20 nejkrásnějších pláží světa, které zkrátka chcete navštívit

Plánujete už letní dovolenou? Nemůžete se dočkat, až si lehnete na nějakou písečnou pláž, nejlépe kde nebude ani živáčka, a budete zkrátka relaxovat? Pak si rozhodně prohlédněte náš výběr dvaceti nejkrásnějších pláží světa a třeba najdete inspiraci právě zde! Některé jsou dokonce co by kamenem dohodil.

Eliška Vrbová | 7. 05. 2017

La Playa Escondida, Mexiko

Abyste se na tuto skrytou pláž dostali, budete muset jet hodinu lodí z pobřeží Puerto Vallarta na ostrovy Marietas, ale stojí to za to. Protože kde jinde se můžete opalovat na pláží, která je kolem dokola lemovaná jeskyní s obrovskou dírou v její střeše?

Uznojem, Německo

Když přemýšlíte o dovolené na pláži, Německo vám asi jen tak na mysl nepřijde. Přitom se tu u severního pobřeží Baltského moře nachází krásná pláž s bílým pískem pokrytá klasickými proutěnými křesly, do nichž se Berlíňané v létě pravidelně usazují.

Bells Beach, Austrálie

Tohle písečné pobřeží je domovem té nejdéle trvající surfařské soutěže na světě a nabízí podívanou na jedny z největších vln na světě.

Durdle Door, Anglie

Na Jurském pobřeží mezi Swanage a Weymouthem se nachází tato vápencová brána, která je velmi podobná té ve francouzském Étretat.

South Beach, Miami, Florida

Je známá hlavně pro tamní noční život a bílý písek. Pokud plánujete roadtrip po východním pobřeží USA, zastávka na South Beach je naprostou nutností!

Railay Beach, Thajsko

Dostanete se na ni pouze lodí, protože je vysokými vápencovými skalami naprosto odříznutá od zbytku provincie Krabi. To ji však dělá jednou z neklidnějších a nejkrásnějších pláží Thajska.

Navagio, Zakynthos, Řecko

Přezdívá se jí také Pláž ztroskotání, v osmdesátých letech tam totiž loď najela na mělčinu.

Velrybí zátoka, Namibie

Opravdu obří písečné duny, plameňáci, tuleni, velryby, a dokonce hyeny, to vše můžete zažít v Namibii!

Monterosso al Mare, Cinque Terre, Itálie

Jediná písečná pláž v italském Cinque Terre je ideální k celodennímu opalování na Italské riviéře.

Baker Beach, San Francisco, Kalifornie

San Francisco asi není tím nejslunnějším prázdninovým městem vhodným k letní dovolené, ale Baker Beach určitě stojí za návštěvu hlavně kvůli tomu skvělému výhledu na Golden Gate Bridge.

The Baths, Britské Panenské ostrovy

Velké žulové balvany lemují pobřeží na špičce ostrova Virgin Gorda a vytvářejí tak mělké bazény vhodné jak k plavání, tak ke šnorchlování.

Rhossili Bay, Wales

V Británii je spoustu krásných pláží i když počasí není k opalování zrovna nejvhodnější. Poloostrov Gŵyr na své špičce jednu takovou nabízí – nejkrásnější je rozkvetlá.

Tangalle Beach, Srí Lanka

Pokud hledáte naprosto netknuté pláže, zamiřte na jihovýchod Srí Lanky. Otevřené pískové pláně vás čekají na Tangalle Beach.

Anse Source d'Argent, La Digue, Seychely

Na Seychelách je krásných bílých písečných pláží velká spousta, o Anse Source d’Argent se ale říká, že je tou úplně nejlepší!

Praia Dona Ana, Lagos, Portugalsko

Tahle malá pláž obklopená útesy je jednou z nejkrásnějších v portugalském regionu Algarve.

Zlatni rat, Brač, Chorvatsko

Tuto pláž už zřejmě velmi dobře znáte, nachází se totiž v nedalekém Chorvatsku na ostrově Brač. Její název znamená zlatý roh, který přímo ústí do Jadranského moře.

Polihale Beach, Havaj

Je těžké z Havaje vybrat jen jednu krásnou pláž, pokud hledáte krásu a klid v jednom, Polihale Beach bude tou pravou.

Kaputas Beach, Turecko

Co se týče pláží ve Středozemním moři, veškerá pozornost spadá spíš na Řecko a Itálii. Ale turecké jihozápadní pobřeží nabízí také spoustu skvělých možností, mezi něž patří i tato malá písečná zátoka.

Clifton Beach, Kapské město, Jihoafrická republika

Tamní luxusní plážové domy se mohou snažit zastínit přirozenou krásu pobřeží, ale samotná pláž je stále tou nejkrasnější částí předměstí Kapského města.

Související články