Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >

4 nejlepší způsoby, jak si upravit obočí

Schválně si zkuste namalovat oči a vynechejte obočí. Efekt však nebude dokonalý. Obočí totiž celému obličeji dodá ten správný výraz. Jak ho upravit, aby vypadalo přirozeně a krásně? Máme pro vás čtyři tipy, ze kterých si určitě vyberete:

Soňa Kotulková | 17. 10. 2017

1. STROJKEM
Pokud chcete mít chloupky vytrhané rychle, můžete vyzkoušet speciální epilační strojky určené na obličej nebo u klasického epilačního strojku použijte obličejový nástavec
Pro koho: Pro toho, kdo šetří čas, ale je také manuálně zručný.
Čím: Skvělou zkušenost máme např. s epilačním obličejovým strojkem Braun, který se hodí také na trhání chloupků nad horním rtem.


2. PINZETOU
Tento způsob trhání patří mezi nejrozšířenější a nejsnadnější metody úpravy obočí. Používá ji mnoho kosmetiček, ale s kvalitní pinzetou to snadno zvládnete i sama doma. Nám se osvědčily kvalitní a ostré pinzety Slant od značky Tweezerman, které zakoupíte v prodejnách Profimed. Vyhrávají všemožné soutěže, mají hravé a zajímavé designy a vydrží vám roky!
Pro koho: Na každodenní úpravu pro všechny ženy.
Kde: V každém kosmetickém salonu. Některé salony ho však nabízejí jen jako doplňkovou službu ke kosmetickému ošetření, včetně barvení.

3. VOSKEM
Trhání pomocí vosku je skvělé, ale chce určitou zručnost. V rukou specialistů se ovšem jedná o rychlou a účinnou metodu.
Pro koho: Pro všechny, ale ocení ho zejména ženy s hustým, silným obočím, které nemají čas na úpravu doma.
Kde: Dokonale a rychle vám obočí upraví v tzv. Brow Barech ve vybraných parfumeriích Sephora, kde vám odborníci vyměří a pomocí pásek s hebkým a voňavým voskem vytrhají jeho tvar. Je to rychlé, trošku méně bolestivé a efektivní. Domů odcházíte s nalíčeným obočím a tipy na přípravky na domácí použití.

3. CUKROVOU PASTOU
Tuto přírodní metodu znali už před mnoha tisíci lety a dodnes je oblíbená zejména v Asii, stále větší oblibě se ale těší i u nás. Podstata tkví v lepivé pastě, se kterou se chloupky vytrhnou i s kořínkem ve směru jejich růstu.  
Pro koho: Přírodní složení nedráždí kůži, a je proto vhodné i pro velmi citlivou pokožku.
Kde: V salonech, kde se na orientální epilaci cukrovou pastou specializují.

 

Související články