Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >

4 způsoby čištění pleti, které jste ještě nevyzkoušela

Dokonale odlíčená a čistá pleť je předpokladem toho, aby byla zdravá a aby vypadala dobře. Zapomeňte na klasické způsoby odličování a čištění a zkuste tyto:

Soňa Kotulková | 29. 11. 2016
Foto: Getty Images
 
1. Odličování jen s vodou
Existují speciální žínky vyrobené z materiálu, který dokonale odlíčí veškerý make-up, nečistoty i maz z pleti. Stačí pouze rukavici nebo žínku namočit do teplé vody a vše setřít. Výhody má tento způsob odličování je např. na cestách, kdy šetříte prostor v zavazadle, máte jistotu, že se vám nic nevylije, navíc vodu máte vždy při ruce. Naše tipy? Rukavice Glov nebo odličovací žínka Makeup eraser (obojí koupíte např. na Profiskin.cz).
 
Snímek obrazovky 2016 11 29 v 15.41.05
  
2. Čištění přístrojem
Elektronický kartáček Clarisonic milují nejenom všechny hvězdy a beauty blogerky. Dokáže totiž díky sonické mikromasážní technologii s vibracemi vyčistit pleť do hloubky. Stačí jen použít čistící gel nebo jiný přípravek a minutu pleť jemně masírovat. Vedlejším účinkem je zpevnění pleti – mikromasáž totiž stimuluje její obnovu. Zakoupíte např. v parfumeriích Sephora.
 
Clarisonic copy
3. Odličovací balzámy
Mají texturu hutného krému, avšak při aplikaci na suchý obličej se mění v olej a když použijete vodu, změní se na odličovací mléko. Přijemé, účinné, geniální! Balzámy jsou rovněž skvělé na cesty, ale oceníte je i při každodenním používání. Pleť je pak hebká a skvěle připravena na aplikaci krému. Naši favorité? Take The Day Off Clenasing Balm od Clinique, skvělé mají i značky Estée Lauder nebo The Body Shop.
Clinique
4. Čištění pudrem
Je to hit zejména v Asii, kde se ženy pyšní bezchybnou pletí. Pudry pleť jemně exfoliují, ale nijak ji nedráždí a jsou k ní velmi jemné. Také skvěle napomáhají její obnově a vyhlazují nedokonalosti. Pudry se používají s vodou, společně vytvoří pěnu, kterou pleť dokonale vyčistíte. My máme rádi např. zjemňující pudr Luminous Light od Antonie Burrell a doporučujeme i značky Annayake a Kneipp
 
Snímek obrazovky 2016 11 29 v 15.39.25
 

 

Související články