Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >

5 důvodů, proč používat pleťové masky

Myslíte si, že masky jsou jen zbytečnost? Přesvědčíme vás, že ne a že je dobré je používat pravidelně!

1. Efekt je vidět ihned
Pouhých deset minut stačí většině pleťových masek k tomu, aby vaše pleť vypadala lépe. Mnoho žen je proto používá nejenom k pravidelné péči, ale například před důležitou událostí – svatbou, večírkem, oslavou... aby však maska mohla dobře pracovat, nanáší se na odlíčenou a vyčištěnou pleť. Výjimkou jsou speciální fáčové masky, které můžete přiložit i přes make-up a pak snadno jedním tahem sundat. Nabízí je například značky Yves Rocher, Sephora, Artemis (prodává Douglas) aj.

2. Jsou pro každého
Druhů a typů pleťových masek existuje nepřeberné množství. Vybírejte si je podle aktuálního stavu své pleti. Je dehydrovaná? Sáhněte po hydratační masce.
Je zašedlá? Pomůže vitaminová rozjasňující maska. Liftingová maska zase vyhladí vrásky a vypne pleť. Můžete je také střídat podle ročních období. V létě oceníte lehké gelové, v zimě zase krémové, regenerační.

3. Hloubkově pracují
Pokud máte problémy s pletí a chcete opravdu hloubkové čištění, i zde pomůžou masky. Můžete je nanést na pleť a pak si s nimi udělat lehký peeling. Tyto masky většinou obsahují různé druhy jílů
nebo třeba bahno z Mrtvého moře, které do sebe skvěle natahuje nečistoty a mastnotu. Náš tip? Masky od značky Ahava nebo značka HB. ( www.kosmetikahb.cz)

4. Vyhlazují a vypínají pleť
Po liftingové masce bude vaše pleť vypadat dokonale. Skvěle fungují také noční masky, které se aplikují před spaním a smyjete je, až se ráno probudíte. Fungují výborně i díky tomu, že v noci v pleti dochází k vysokým regeneračním procesům, které se díky účinkům noční masky ještě násobí. Skvělé nabízí například Clinique, Lancôme aj.

5. Můžete si je vytvořit i sami
Pokud nemáte žádnou masku k dispozici nebo máte rádi přírodní péči, zkuste si masku sami umíchat. K výžívné stačí třeba trocha plnotučného tvarohu a žloutek. Dehydrované pleti postačí kolečka nakrájené okurky. Pokud ale očekáváte opravdový zázrak, nechte to na odbornících.

Související články