Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >

5 kroků pro zdravou a čistou pleť

Póry a nedokonalosti pleti vypadají mnohdy hůře než vrásky. Proto je velmi důležité pleť účinně, ale přitom velmi jemně odličovat a čistit. Umíte to správně?

Soňa Kotulková | 12. 09. 2017

1. Make-up pryč!
Největší prohřešek proti kráse? Jít spát neodlíčená! Proč? Přes den se na pleti totiž usazují nečistoty, prach, maz…pokud ji nedličíte, bude ráno po probuzení zašedlá a plná vrásek. Navíc budou více viditelné póry a nečistá pleť je také více náchylná ke vzniku pupínků a akné. Ideální je proto použít micelární vodu, kterou snadno odstraníte líčení očí ( řasenku, linky a stíny) a také s ní můžete očistit celý obličej.

2. Hloubková očista
Micelární voda sice stačí, ale pokud na pleť použijete ještě odličovací mléko nebo pěnivý gel, tak čistění bude ještě intenzivnější. Mléka jsou vhodná na susší typy pleti, gely zase na smíšenou a mastnou pleť.

3. Peeling
Jednou týdně doporučujeme použít pleťový peeling. Odstraní z pleti odumřelé pleťové buňky, suchou kůži a pokožka bude lépe přijímat následnou péči - jako je pleťové sérum a krémy. S peelingem však pracujte velmi šetrně a nikdy kůži nedřete! Stačí dva až tři krouživé pohyby - více se věnujte místům s výskytem pórů - nosu, čelu a bradě.

4. Dočištění
Na pleťovou vodu mnoho žen zapomíná a přitom má důležitou funkci: tonika a vody odstraní z pleti zbytky kosmetických přípravků ( například odličovacího mléka), stáhnou póry, osvěží a rozjasní pleť. Některé mají dokonce i mírně exfoliační účinek, proto je pak pleť hladká a zářivá.

5. Zvlhčení
Ihned po odlíčení a vyčištění by měla přijít péče, protože vlhká pleť ji lépe přijímá. Vynikající na zvlhčení pleti jsou i tzv. lotiony, které jsou jako nultá fáze - aplikují se vklepáváním prstů do pleti. Je to hit, který k nám přišel z Asie a Koreje, kde mají ženy opravdu dokonalou pleť a nebojí se produkty vrstvit.

 

Související články