Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >

5 největších chyb, které děláte při nanášení make-upu a kterých si všimne i váš muž

S čím si vizážisté u líčení nejvíc hrají? S podkladem a nanášením make-upu. Vědí totiž, že dokonalý make-up udělá bezchybnou pleť i z té, která taková není. Mnoho žen to ale neumí, a tak si toho, že jsou špatně nalíčené, všimne každý. Jak to udělat, aby byl výsledek profi, vám spolu s námi poradí vizážista značky Dermacol, Tomáš Vida.

Soňa Kotulková | 8. 11. 2016
Foto: Getty Images
 
CHYBA Č. 1: Používáte nesprávný odstín
 
Nesprávně vybraný odstín make-upu zarazí nejvíc. Být bílá jako duch nebo naopak nepřirozeně bronzová nevypadá vůbec dobře. Proto si na nákup vyhraďte dostatek času. A jak radí Timáš Vida, vybírejte ho přes den. „Nezkoušejte odstín make-upu na ruce, ale naneste ho na bradu a hranu spodní čelisti, na těchto místech se nejlépe trefíte. Make-up musí splynout s bavou vaší pleti,“ říká vizážista.
  
CHYBA Č. 2: Zapomínáte na krk
 
Znáte efekt „masky“, kdy má tvář jinou barvu než krk? Mnoho žen dělá tu chybu, že při nánašení make-upu zapomíná na krk. Lépe se vám budou tvořit přechody odstínů, pokud podle vizážisty použijete transparentní variantu líčidla, např. BB krém, a pak vše ještě zafixujete  transparentním sypkým pudrem. 
 
CHYBA Č. 3: Make-up vám zvýrazňuje póry
 
Občas se stane, že po nanesení make-upu je pleť pokrytá viditelnými tečkami – póry opticky „vylezou“ a zvýrazní se. „V takovém případě doporučuji před nanášením make-upu nejprve použít podkladovou bázi na vyhlazení pórů,“ radí Tomáš Vida. Skvělé podkladové báze najdete např. u značky Dermacol nebo v Sephoře u značek Benefit a Too Faced.
 
CHYBA Č. 4: Používáte příliš make-upu
 
Make-up musí působit přirozeně a neviditelně – měl by v podstatě splynout s pletí. Vizážista proto radí: „Make-up nejen roztírejte, ale do pleti vklepávejte, případně ho houbičkou jemně do pleti vtlačujte. Vždy ho pak zlehka zafixujte trasparenrním fixačním pudrem pomocí štětce nebo labutěnky.“ Pro ještě větší výdrž radí Tomáš Vida použít fixační sprej. V nabídce ho mají například značky Urban Decay, Artdeco, Sephora nebo Avon.
 
CHYBA Č. 5: Používáte nevhodný krém
 
Tvoří se vám na pleti fleky? Příčinou je špatně ošetřená pleť. „Aby make-up neflekatěl, je potřeba použít správný hydratační krém. Ten by neměl být příliš mastný, aby se make-up přes den neroztékal,“ radí vizážista. Vhodné je podle něj použít pod make-up podkladovou bázi, která pleť vyhladí. Díky ní pak make-up vydrží dokonalý celý den.
 
 

Související články