Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >

5 tipů, jak zatočit s pigmentovými skvrnami

Co pleti zaručeně kromě vrásek přidá roky? Tmavé - pigmentvé skvrny. Objevili se vám po létě a nevíte, co s nimi? Víme, jak mít zase pleť jako z porcelánu!

Soňa Kotulková | 24. 10. 2017

1. Make-up
Nejlepším způsobem, jak pleť sjednotit, je nanést speciální make-up, přímo na pleť postiženou pigmentovými skvrnami. A nebojte se, na pleti vypadají přirozeně, a přitom tmavé fleky maskují ( nabízí je např. značky. Darphin, Estée Lauder, Clinique, Vichy) Navíc některé mají pečující složení, jež napomáhá s hyperpigmentacemi bojovat. Vynikající jsou také kompaktní make-upy do kabelky s hypo­alergenním složením pro citlivou pleť. Nejenže je máte pořád při ruce, navíc pleť nedráždí, skvěle ji sjednocují a mají vysoký UV faktor, který chrání pleť po celý den. Zakoupíte je např. v lékárnách.

2. Korektor
Na velmi tmavé ojedinělé flíčky doporučujeme krycí korektory. Ty si samozřejmě vybírejte v odstínu co nejpodobnějším vaší pleti. Na tmavé místo je můžete nanést lehkým vkepáváním bříšky prstů, výborně se ale pracuje i  plochým štětečkem nebo houbičkou ve tvaru vajíčka, kterou milují všichni vizážisté - Beauty Blender.

3. Pudr
Pokud tmavé skvrny nejsou zakrýt ani make-upem, ani korektorem, zkuste použít do okolí tmavého místa tmavší bronzer a přepudrovat jím pak lehce i celý obličej. Musí však být bez perleti a opravdu s jeho množstvím šetřete, jinak budete bypadat nepřirozeně a uměle.

4. Intenzivní pulsní světlo
Kromě omlazení působí i na redukci skvrn. Toto rychlé ošetření provádí dermatolog pouze na neopálené pleti, ideální jsou aspoň tři návštěvy.

5. Chemický peeling
Nanesením roztoku se speciálními nebo ovocnými AHA kyselinami se naleptá svrchní vrstva kůže. Vznikne stroupek, pod kterým se pokožka zregeneruje a pigmentace se zmenšuje. Počet návštěv je individuální a nejvhodnější období na tuto proceduru je právě teď, kdy nesvítí tolik slunce.

 

Související články