Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >

5 tipů na pracovní pohovor, díky nimž získáte svou vysněnou práci

Pracovní pohovor je jedním z nejvíce znepokojujících zážitků, kterým v životě čelíte. Proto je dobré být vybavená nějakými bezpečnými radami, které vám zajistí, že práci získáte. My pro vás takových rad založených na tvrzení odborníků máme hned pět!

Eliška Vrbová | 11. 04. 2018

1. Nechoďte moc brzo

Možná jste si dlouho myslela, že je důležité na pracovní pohovor přijít o hodně dříve. Ale odborníci tvrdí, že brzký příchod vám může ve skutečnosti bránit v šanci na úspěch. Nechcete přijít pozdě, ale pokud se objevíte až moc brzy, můžete tím toho, kdo s vámi bude pohovor dělat, zaskočit. Na místo dorazte tedy maximálně deset minut předem, ať se stačíte trochu rozkoukat.

2. Před pohovorem si zacvičte

Ráno před pohovorem si dejte zdravou snídani a nepřežeňte to s kofeinem. S nervozitou můžete zabojovat tím, že si zacvičíte, pokud máte samozřejmě čas. Pomůže vám to dosáhnout pocitu duševní pohody.

3. Oblečte si něco, co se snadno zapamatuje

Ať už je to zajímavá šála nebo výrazný náhrdelník, když si vezmete něco výrazného, uděláte na tazatele dojem. Akorát nesmíte sklouznout k nevkusu.

4. Nechovejte se jako cizí

Snažte se, ať to vypadá, že už tam vlastně pracujete. Nechte si kabát, deštník a velkou tašku na recepci. Vezměte si na pohovor jenom úzké spisové desky s dokumenty, které budete potřebovat. Budete tak vypadat už jako zaměstnanec a ne pouhá návštěva.

5. Na konci se zeptejte na něco osobního

Nesoustřeďte se jenom na sebe. Díky otázce jako například "Co máte na téhle práci rád/a?" se na chvíli zamyslí i ten, kdo se celou dobu dotazoval vás. A to vás vykreslí v lepším světle.

Související články