Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >

5 věcí, které škodí vaší kráse

Sledujete nejžhavější kosmetické trendy, kupujete si nejnovější hi-tech krémy, a přesto není výsledek uspokojující? A neděláte náhodou jednu z těchto chyb?

Soňa Kotulková | 26. 01. 2016
Foto: Profimedia
 
1. Ráno si nemyjete obličej
Nestačí si jen večer čistit pleť. I ráno je to nutné! Při spánku totiž pleť vylučuje toxiny a maz. Ty by pleti přes den mohly škodit a dráždit ji. Navíc navlhčená pokožka lépe přijímá další péči – třeba sérum a krém. Pokud nemáte času nazbyt, skvělá je např. čisticí rukavice Glov (www.profiskin.cz). Stačí ji jen navhčit a umýt jí obličej. Nebo zkuste houbičky Konjac. Jsou známé z Asie – jsou přírodní a nemusíte k nim používat žádné kosmetické přípravky. Seženete je třeba v parfumeriích FAnn nebo v Ingredients. 
 
2. Používáte prošlou kosmetiku
Jen datum spotřeby na kelímku nestačí. Důležité také je, jak dlouho máte kosmetický produkt otevřený a za jak dlouho se od té doby musí spotřebovat. Na obalu hledejte piktogram otevřeného kelímku, na kterém je uvedeno číslo a písmeno M (číslo označuje počet a M zkratku měsíců). Například 12M značí, že od prvního otevření musíte přípravek používat maximálně dvanáct měsíců. Pak totiž může pleť dráždit a způsobovat alergie.
 
 
3. Špatně si myjete vlasy
Máte pořád zplihlé, těžké vlasy, co se pořád mastí? Na vině může být i špatné smytí šamponu a kondicionéru. Platí jednoduché pravidlo – vlasy vymývejte dvakrát déle, než je myjete.
 
4. Saháte si stále na obličej
Nečistou pleť můžou způsobovat bakterie z rukou. A že jich na nich je! Proto se neumytýma rukama nedotýkejte tváře. NIKDY! A taky žádé podpírání brady. Tím se vám dělají zbytečné vrásky!
 
5. Zapomínáte čistit štětce
Neumyté kosmetické štětce jsou semeništem bakterií. Myjte je aspoň jednou za čtrnáct dní a nikdy je nikomu nepůjčujte! Jednoduše se perou v jemném, například dětském šamponu a nechají se volně na vzduchu uschnout, ideální je dát je do skleničky, chlupy nahoru – zbavené přebytečné vody. Nejrychlejším způsobem čištění jsou desinfekční spreje na štětce, nabízejí je značky jako např. MAC nebo Clinique. 

Související články