Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >

5x největší inspirace designérky Anny Marešové

Anna Marešová dokazuje, že erotické pomůcky mohou být designově zajímavé a vkusné. Proto stvořila značku Whoop.de.doo krásné Venušiny kuličky, vibrační vajíčka a vibrátor. Nenavrhuje ale jen erotické hračky, aktuálně spolupracuje na Projektu X – na soutěži o nejlepší doplněk pro nový vůz Fiat 500X.

1. Mámy

Musím přiznat, že poslední dobou obdivuji hlavně matky. Na mateřské, pracující prostě všechny... A možná tady vznikla inspirace pro přebalovací pult do auta. Lákalo mě zpracovat toto téma v designu a v barvách přímo pro Fiat.

 

2. Udržitelný design

To je téma, kterým se teď zabývám i ve své dizertační práci. Baví mě nejen z pohledu designu, ale i jako životní styl. Naposledy mě uchvátil mladý americký baseballista Daniel Norris, který, i když je díky své profesi finančně velmi dobře zabezpečený, žije ve staré dodávce a užívá života nikoliv věcí. To je z mého pohledu skvělý příklad, jak by mohla fungovat „udržitelná společnost“.

 

3. Staré věci

Staré věci - to je moje velká inspirace. Já bych v dodávce žít asi nemohla, neb mám bohužel trochu sběratelské sklony. Spíš než nové věci mě fascinují ty staré, nalezené a zaprášené, které mají duši a kter si můžu opravit či přetvořit podle svého, a pak vznikne jedinečný originál. Ale naštěstí jsem dost vybíravá a mám ráda prázdné a vzdušné místnosti, tak nejsem věcmi zavalená...

 

4. „Obyčejné“ lidi

Spolupráce s „obyčejnými“ lidmi. Tím mám na mysli lidi, kteří se nepohybují ve stejném oboru jako já a mají na věci, které se týkají designu, zcela jiný a nezatížený pohled, který je ovšem pro mě velmi důležitý. Spokojený uživatel je pro mě v designovém řetězci ten nejdůležitější. A proto mě bavil Projekt X. Nápady přicházely od uživatelů, kteří srozumitelně specifikovali svoje požadavky, kolikrát jasněji, než běžný klient.

 

5. Čtení a psaní

Nedávno jsem byla na předávání cen Magensia litera a zjistila jsem, že spoustu nominovaných knížek ani neznám. Kromě toho, že jsem se zastyděla, mě to namotivovalo k tomu, abych začala víc číst...

 

Snimek obrazovky 2015 04 18 v 11.12.16

Související články