Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >

6 minut denně s Powerspinem – a zpevníte si celé tělo!

Znáte už tuhle jednoduchou kulatou věcičku, se kterou se dá cvičit vsedě, vestoje, ve sportovním oblečení i v pracovním kostýmku? Powerspin je naprosto úžasná cvičební pomůcka, díky které získáte už po dvou týdnech pevnější paže, bříško i ramena.

Redakce Marianne | 22. 01. 2014


Když jsem dostala možnost otestovat si tuto perfektně vyváženou ocelovou kuličku potaženou speciální gumou a vsazenou do plastového kruhového tubusu, říkala jsem si: To je brnkačka, to zvládnu levou zadní. Jenže hned při prvním pokusu jsem myslela, že mi kruh vyletí z ruky a přistane kdoví kde. Vůbec, ale vůbec to není lehké!

Jak Powerspin funguje?

Vypadá to vážně hrozně jednoduše – stačí vzít kruh do ruky a točit s ním šest minut denně. Za dva týdny budete mít svaly pevnější naprosto všude, protože při točení posilujete svaly nejen paží, ale také ramen, prsních a břišních svalů, a to téměř okamžitě. Tato fitness pomůcka je schopná vyvinout sílu převyšující o 2000 % její vlastní hmotnost, a čím rychleji se kulička uvnitř tubusu točí, tím se generuje více síly, a cvičení je tak náročnější. Není to jako zvedat 5kg činku – a to je důvod, proč může Powerspin používat naprosto každý. Tedy nejen dvacítka, ale i šedesátnice.

Zábavné a pohodlné cvičení

S Powerspinem jsem cvičila poctivě dva týdny, obvykle až doma, i když se dá krásně strčit do krabičky a nosit s sebou do práce (když budete chtít). Musím říct, že nic tak zábavného jsem už dlouho nezkusila. Pravda, šest minut v kuse jsem nevydržela ani náhodou – ale když se mi poprvé povedlo vydržet dvě minuty, skutečně jsem zajásala. Důkazem toho, že je to vážně velká zábava, je skutečnost, že to u nás doma koluje mezi dětmi, a cvičení si zkusil i manžel. Nemusíte vydržet šest minut, stačí, když budete točit ve svém vlastním tempu po 20–30 sekundách, a to tolikrát, kolikrát si najdete za den čas.

Screen_shot_2014-01-20_at_12.28.36

Proč s ním cvičit?

Je malý, lehký, a jak už bylo řečeno, zpevňuje svaly. Použít se dá i jako rehabilitační pomůcka po úrazu, namožených svalech, artritidě, ztuhlých ramenou či karpálním tunelu. Powerpsin je jedinečná pomůcka, kterou může použít kdokoli bez ohledu na fyzickou zdatnost a věk. Zlepšení a úlevu pocítíte rychle – a určitě se ozvou svaly, o kterých jste dosud ani nevěděla, že je máte. Což je i můj případ. Za dva týdny si svaly sice trošku zvykly, ale první dny – to byla bolest.

Počáteční obtíže jdou překonat

Co vám zpočátku může dělat potíže – a pravděpodobně také bude –, je roztočit kuličku uvnitř tubusu tak, aby se netočila trhavě: najít grif, to je ta otázka. Roztočení kuličky může vypadat komplikovaně, ale když na to přijdete, není to zase tak těžké. Důležité je uvědomit si, že pohyb musíte provádět celou paží, nikoli jen zápěstím nebo prsty – a to je klíč ke správnému točení. Zápěstí musí být zpevněné, pohyb vychází z paží, někdy až z ramen, u některých cviků dokonce z trupu. Když se budete snažit mermomocí zapojit zápěstí, nikdy se vám nepovede kuličku uvnitř hladce roztočit! Cílem je tedy co možná nejrychleji a plynule rotující kulička.

Testování u konce?

Kromě mě testovala Powerspin ještě moje kolegyně Jitka, která už měla zkušenosti s powerballem. Po dvou týdnech Jitka říká: „Když jsem ho vzala poprvé do ruky, myslela jsem si, že roztočit ho a cvičit šest minut v žádném případě nebude problém. Ovšem složité bylo už roztočení. Pravou rukou to ještě šlo, levou se mi to povedlo až druhý nebo třetí den. Na šest minut se s potížemi dostávám po zhruba dvou týdnech a dost to bolí. Navíc stačí, když se svaly trochu unaví, a ta věc se okamžitě přestává točit. A to je vlastně výhoda. Při točení s powerballem člověk dokáže točit i přes svalou únavu. Ovšem následky jsou zničující. Cvičila jsem podle videí na http://www.ball.cz/powerspin-videa. Držet Powerspin tak, jako na videu číslo čtyři, se mi povedlo nejdřív po týdnu, a to ještě špatně, roztočit to neumím do teď. Powerspin mě ale hodně zaujal, uvažuji o jeho koupi místo činek, které jsou na rozdíl od Powerspinu těžké a musí se s nimi více cvičit.“

Moje hodnocení:

Za dva týdny jsem sice nezhubla pět kilogramů, jak se obvykle slibuje při nejrůznějších hollywoodských dietách, ale zaznamenala jsem zpevnění na pažích a také v oblasti bříška. Powerspinu dávám tedy jedničku!

Více informací o Powerspinu najdete na: http://www.powerspin.cz/

6 minut denně s Powerspinem – a zpevníte si celé tělo!

Související články