Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >

BB a CC krémy: víte, jaký je mezi nimi rozdíl?

BB a CC krémy nabízejí kromě péče o pleť i něco navíc. BB krémy mimo jiné hydratují, obsahují UV filtr a dají se použít jako alternativa lehkého make-upu. CC krémy navíc pomáhají při drobných nedokonalostech pokožky či zarudnutích a jejich krycí efekt je výraznější. Oběma typy krémů zabijete dvě mouchy jednou ranou – pleti dodáte, co potřebuje, a navíc bude rozjasněná a barevně sjednocená.

Redakce Marianne | 9. 05. 2014

V dnešní uspěchané době jsou BB i CC krémy ideálním řešením, jak přípravy před zrcadlem ještě o něco urychlit. Místo dvou (i více) produktů stačí použít jeden, a vaše tvář bude vypadat mladistvě a zdravě bez toho, abyste musela nanášet make-up (i když je třeba přiznat, že krycí schopnosti jednotlivých krémů se od sebe liší). Ideálně se tyto produkty hodí pro jeden z trendů v líčení na jaro a léto – přirozený vzhled, jehož středobodem je pleť, která vypadá vyhlazeně a čistě. Výhodou je také snadná aplikace – krémy prostě prsty rozetřete, stejně jako to děláte s jakýmkoli jiným krémem.

BB krémy hydratují a rozjasňují

BB krémy (beauty/blemish balm) se po velkém úspěchu v Asii staly na evropském trhu hitem v roce 2011. Obsahují složky, které pleť hydratují, UV filtr, lehké rozjasňující elementy a také kyselinu hyaluronovou a antioxidanty, které pleť regenerují. BB jsou v Evropě spíše krémy tónovací a poskytují lehčí krytí. Hodí se tak pro ženy, které potřebují pleti dodat trochu šťávy a neřeší tolik vrásky ani nedokonalosti.

b427020_copy

Foto:  archiv firem

CC krémy na korekci barevných nesrovnalostí

CC krémy (color control/correcting cream) také výše zmíněné složky obsahují, zaměřují se však hlavně na korekci barevných nesrovnalostí (nažloutlé nebo červené skvrnky), obsahují vitamin C a E, více barevných pigmentů a lépe kryjí. Zároveň mají lehčí konzistenci, působí nadýchaně, neusazují se ve vráskách, rychle se vstřebávají, a na pleti je tak téměř nepocítíte. Na trhu se objevují dvě kategorie – krycí a rozjasňující. Někdy se uvádí, že CC krémy jsou vylepšené BB krémy, které dokážou nahradit hydratační denní krém, protivráskové sérum i make-up a skvěle si poradí s mdlou a unavenou pokožkou. Seženete je ve více odstínech než BB krémy, takže snadněji najdete ten, který padne právě vám.

b005339

Foto: archiv firem

DD a EE krémy bojují proti stárnutí

Koupit si dnes můžete i DD krémy (daily defence/dynamic do-all), které jsou kombinací BB a CC krémů a primárně se soustředí na boj proti stárnutí pleti. Pokud chcete mít pokožku sjednocenou a potřebujete zredukovat vrásky a černé tečky, bude tohle ten pravý krém pro vás. Nyní už se mluví o EE krémech (extra exfoliating/energy enhancing), které slibují, že vaši pleť vyčistí a dodají jí potřebnou energii.