Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >

Běhejte i na podzim

Sezona běhání není jenom na jaře a v létě. I když se to možná nezdá, právě teď je ideální období na zvyšování kondice! A jak se správně obléci?

Soňa Kotulková | 15. 10. 2014

V tomto období má běh několik výhod – počasí je chladnější, takže trénink bude příjemnější než za horka a nebude vás tolik unavovat. Oproti létu přidejte do výbavy delší elastické kalhoty nebo ty kratší můžete doplnit kompresními podkolenkami, které jsou nyní velkým hitem. Běhání je s nimi příjemnější, skvěle zpevňují svalstvo na lýtku, podporují výkon i regeneraci svalů po výkonu. Zakoupíte je například u značek Asics nebo Cep. Pokud teploty klesnou k nule, je ideální termotriko s dlouhým rukávem, prodyšná windstopperová bunda, tenká čepice, softshellové tenké rukavice a běžecké termokalhoty. Skvělé doplňky na zimu zakoupíte například v prodejnách Decathlon nebo právě teď na webu Tchibo.cz.
Pokud běháte za tmy, kvůli bezpečnosti dbejte na to, aby oblečení mělo dostatek reflexních prvků, díky kterým vás řidiči za zhoršené viditelnosti lépe uvidí.

Náš tip: Pokud nejste příznivci rukavic, pořiďte si speciální běžecké tričko s prodlouženým rukávem, který má otvor pro palec, a skvěle tak chrání hřbety rukou před zimou.

Související články