Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >

DO ŠATŮ: 4 tipy beauty redaktorky, jak mít krásnější nohy

Znáte ten pocit, kdy už je příliš horko na silonky, a vy si přesto chcete vzít šaty nebo sukni? Ovšem vystavovat neopálenou, flekatou kůži se nikomu nechce. Jak to udělat, aby nohy vypadaly dokonale?

Soňa Kotulková | 28. 06. 2016
1. Odstraňte chloupky
Ani sebedokonalejší nohy s chloupky, byť jen krátkými, nebudou vypadat hezky. Takže - buď oholte nebo chloupky vytrhejte. Trhání však doporučujeme provádět aspoň den předem. Kůže nebude podrážděná a zarudlá. Rychle pokožce uleví nastříkání termální vodou ve spreji. Skvělé zkušenosti máme napřklad s Avéne, Vichy nebo La Roche-Posay. 
 
2. Kamuflujte
Tak jako existují make-upy na obličej, existují i na nohy. Jsou to buď krémy nebo spreje, které toho umí opravdu hodně. Proto se jim někdy říká „silonky ve spreji“ nebo „tekuté silonky“. Díky barevným pigmentům dokáží sjednotit odstín kůže a zakrýt nedokonalosti – flíčky, modřiny, jizvy... Výhodou těchto přípravků je, že se nestírají a jsou dokonce voděodolné! Vybírat si můžete z  několika odstínů a některé dokonce obsahují částečky diamantového prachu, takže nohy získají krásný, zdravý lesk a působí opticky štíhleji. Naše tipy? Top je Air Stocking, v repertoáru ruhle vychytávku mají i značky Sally Hansen nebo Dermacol. 
 
 
3. Osvěžujte
V horku nohy natékají a jsou těžké. Ne vždy je při ruce lavor s chladnou vodou. Pomoct ale mohou přípravky s obsahem speciálních složek, které dokážou zmírnit potíže a nohám ulevit. Je to například gel Varicann s koloidním stříbrem a extraktem z konopných semínek. Výbornou zkušenost máme také s chladivým gel-krémem na nohy Mandle. Mátový esenciální olej a mentol jsou přímo okamžitou úlevu!
 
4. Lakujte
Co dodá nohám luxusní vzhled? Lak na nehty! Klasická rudá, malinová, korálová, či třešnová vypadají nádherně. Volte barvy bez perleti a s vysokým leskem. Doporučujeme laky na nehty s efektem gelu. Mají je například značky Sally Hansen, OPI, Chanel, Dior a jiné. Nebo zkuste „svlékací lak“ Striplac od Alessandra. Vytvrzuje se v UV lampě a jen se sloupne bez použití odlakovače. A navíc dlouho vydrží!

Související články