Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >

Dokonalé obočí: 4 kroky, jak na to

Obočí je jako rám obrazu. Pokud nemá správný tvar a šířku, ani sebelepší líčení nevypadá dobře, což vědí i slavné modelky a herečky. Jejich vizážisté si na něm dávají záležet a některé (jako třeba Cara Delevingne) s ním inspirují trendy.
Jak dosáhnout toho, aby vypadalo krásně, přirozeně a dodávalo vám svěží look? Tady jsou naše tipy:

Soňa Kotulková | 14. 03. 2016
1. MĚŘTE, MĚŘTE, MĚŘTE
Kde má obočí začínat a kde končit? Na pomoc si vezměte obyčejné špejle nebo tužky. Obočí začíná tam, kde vám špejle protne spojinici mezi vnitřním koutkem a chřípím nosu. A končí tam, kde probíhá spojnice mezi chřípím nosu a vnějším kouktem oka. Nejvyšší bod obočí je ve spojnici chřípí nosu a duhovky. 
Snímek obrazovky 2016 03 14 v 18.08.08 
2. TVAR
Vytrhávejte jen takové chloupky, které rostou mimo přirozený tvar obočí a také takové, které jsou mezi obočím. Pozor, ať trháním obočí zbytečně nezúžite nebo nedeformujete jeho tvar! Nosí se spíše přirozené a husté oblouky, které působí hodně mladistvě. A jak na to? Kůži napněte prsty a trhejte po směru růstu. Méně to bude bolet, pokud chloupky bude vytrhávat po koupeli nebo po sauně, kdy je pokožka prohřátá. Vynikající na úpravu obočí jsou zkosené pinzety Tweezerman Slant, zakoupíte je v prodejnách Profimed.
8f505881a9a871248df2f9ab25084657
 
3. BARVA
Odstín obočí by se měl řídit aktuální barvou vašich vlasů. Ideální jsou paletky na obočí, kdy si můžete barvu namíchat na míru s tmavších a světlejších odstínů. Skvělé zkušenosti máme s paletkami od L'Oréal Paris a od Clarins. Obě mají v balení také malé pinzetky, kterými jde upravit tvar obočí. Barvu nanášejte krátkými tahy zkoseného štětečku ve směru růstu chloupků. Pokud obočí malujete tužkou na obočí, opět provádějte krátké tahy ve směru růstu a nakonec obočí pročešte kartáčkem na obočí. Jeho tvar můžete zafixovat bezbarvým gelem. 
9c83ef884a27dceae492fd076d24a86d
 
4. OPTICKÝ LIFTING
Pokud chcete obočí „nazvednout“ před jeho líčením naneste pod spodní oblouk světlý stín, ale bez perleti. Vynikající je přípravek – tužka High Brow od Benefitu, který zakoupíte v parfumeriích Sephora. Vypadá přiozeně, stačí ho jen nakreslit a prsty jemně vklepat do pokožky. 
 
Beauty tutoriál vám názorně předvede, jak na líčení obočí:
{YouTube}https://www.youtube.com/watch?v=RCwi-tWfPOk{/YouTube}
 
NÁŠ TIP: Pokud si s úprvau obočí a jeho tvarem nevíte rady, navštivte ve vybraných parfumeriích Sephora speciální koutky na úpravu obočí – tzv. Brow bary Benefit.
 

ČTĚTE TAKÉ: Snadná cesta k zářivé pleti

Související články