Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >

Domácí infrasauna – do koupelny, nebo na zahradu?

Domácí infrasauna. Dvě slova, která hladí na duši, jen je vyslovíte. A co teprve, když poznáte její relaxační a léčivé účinky na vlastní kůži! Rozhodli jste se, že si takovou pohodu dopřejete u vás doma? Zbývá dořešit poslední drobnost – zvolit venkovní nebo vnitřní variantu?

Ivona Šouralová | 22. 01. 2016

Vnitřní infrasauna? Klidně ve vaší koupelně

Umíte si představit to pohodlí? Sauna přímo v interiéru vašeho domu! Můžete si ji pořídit třeba hned. Domácí infrasauny je totiž velmi snadné zprovoznit. Nemusíte řešit přívod vody, ani instalaci kamen. Jediné, co je třeba udělat, je domácí infrasaunu zapojit do běžné 230V zásuvky. Vejde se doslova všude – lze ji umístit třeba do ložnice, chodby nebo vedle sprchového koutu v koupelně.

Venkovní infrasauna – na zahradě vydrží celý rok

Saunování si můžete užívat nejen v interiéru domu, bytu nebo chaty, ale také na zahradě. Nemusíte se bát, že pobyt venku infrasauně neprospěje. Její povrch je ošetřen speciálním nátěrem, který kabinu chrání proti všem nepříznivým povětrnostním vlivům. Infrasauna může stát na zahradě klidně celý rok – vydrží totiž teploty v rozpětí od -20 do 66 °C.

Infrasauna – sluníčko v krabici

Venkovní i vnitřní infrasauna mají úplně stejné účinky. Tělo zahřívají pomocí infračervených paprsků. Ty se běžně vyskytují v přírodě a všimnout si jich můžeme zejména tehdy, když nás za chladných dní příjemně prohřívá sluníčko. Nejsou tedy nijak nebezpečné, naopak mají blahodárný vliv. Nepleťme si je s ultrafialovými paprsky, kterým je naopak lepší se vyhnout.

Všelék, který si můžete dopřát každý den

Ať už zvolíte vnitřní nebo venkovní saunu, můžete se těšit na širokou škálu léčebných účinků, které vám pobyt v kabině přinese. Saunování detoxikuje tělo, napomůže při léčbě revmatismu, artritidy a ekzémů. Infrasaunu ocení také všechny ženy, protože zlepšuje prokrvení kůže, zanechává pleť jemnou, hebkou a navíc pomáhá zbavit se nepříjemné celulitidy.

Infrasauna i pro kardiaky

Velkou výhodou každé infrasauny je, že užívat si teplo uvnitř kabiny mohou všichni, kterým lékař klasické saunování zakázal. Teplota totiž není tak vysoká jako v běžné sauně, takže infrasauna nadměrně nezatěžuje organismus. Navíc není potřeba se po saunování prudce zchladit v ledové vodě. Do infrasauny tedy mohou astmatici, kardiaci i lidé, kteří mají problémy s krevním tlakem.

A co vy, už jste si vybrali svého favorita mezi infrasaunami?

Související články