Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >

Pražský půlmaraton: Ve dvou se to lépe táhne!

První dubnovou sobotu byla Praha na nohou - běžel se tady tradiční půlmaraton, který si samozřejmě účastnice Johnson & Johnson Women's Challenge 2017 nemohly nechat ujít a já s nimi. S jednou z nich, Sylvou z Brna jsme si ho zaběhly ve dvou, byl to její úplně první a běžela ho také se zajímavým posláním. Jaké to bylo?

Soňa Kotulková | 21. 04. 2017

Půlmaratonů jsem běžela už několik a protože jsem měla před náročnou cestou do Indie, rozhodla jsem se, že bych ráda dělala při závodě vodičku. Protože to byl Sylvin první půlmaraton, dohodly jsme se, že poběžíme pohodovým tempem spolu. Budu jí hlídat tempo, radit, kdy se má občerstvit a také zaměstnávat její hlavu, aby si už neřekla, že nemůže. Přece jenom 21 kilometrů je 21 kilometrů!

Sylva je drobná sympatická blondýnka a i když působí křehce, její život křehký nebyl. Prošla si náročným obdobím s drogami. Jenomže je to silná žena a tak svou závislost překonala. Nyní studuje na vysoké škole speciální pedagogiku a snaží se pomáhat těm, kteří jsou na tom podobně, jako byla ona kdysi. Sylva má silnou vůli a tak si dala půlmaraton jako cíl. Kromě toho ještě měla dvě motivace - psychicky podpořit svoji nemocnou nejlepší kamarádku a také běžet pro charitativní projekt Yellow Ribbon, který pomáhá bývalým vězňům vrátit se zpět do běžného života a najít si práci.

Johnson and Johnson woman chalenge

 

Stojíme skoro na konci několikatisícového davu. Za zvuků Vltavy se pomalu krokem blížíme ke startu. Zapínám hodinky a běžíme. Žádný rychlý sprint, hezky si určíme tempo, které je pro Sylvu tak akorát. Když totiž na začátku přepnete své síly, budou vám v cíli chybět.

Atmosféra Prahy je dokonalá - fandící diváci nám dodávají energii. Běžíme, povídáme si, kilometry ubíhají a je nám spolu dobře, užíváme si závod. Sylva běží dokonale. Mám z ní radost! A jde vidět, jak ji to baví. Malá krize přišla trošku před koncem, ale když Sylva uviděla most k Rudolfinu, síly se zase navrátily a my vběhly ruku v ruce do cíle!

Johnson and Johnson woman chalenge

Sylvě se splnil její sen, dokázala to, stejně jako její kolegyně z Women's Challenge. A jedna důležitá věc tady ještě je - pokud chcete Sylvě pomoci podpořit její charitativní projekt Yellow Ribbon, podívejte se na www.darujme.cz/new/promotion-detail/?promotion=1200035. Budeme velice rádi za vaši podporu!

Medal

 

Související články