Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >

Kouzlo pleťových masek

Máte pocit, že vaše pleť potřebuje pořádnou vzpruhu? Dopřejte jí alespoň jednou týdně pleťovou masku. Poradíme vám, jaké si vybrat.

Soňa Kotulková | 23. 10. 2014

Pleťová maska dokáže během několika minut pleť vyživit, vyhladit, rozjasnit. Je skvělá na pravidelnou péči, ale také když se třeba chystáte na důležitou událost – třeba na oslavu, večírek, do divadla. Masku si vybírejte podle toho, co vaše pleť právě potřebuje, můžete je i střídat.

Pokud cítíte, že je pleť vysušená, pořiďte si hydratační masku. S tou lze začít v jakémkoli věku. Dodá pleti vodu do hloubky a okamžitě bude vyhlazená. Zkuste například hydratační masky od značek Bioderma, La Roche-Posay nebo Avène.

Když pleti chybí jas, je zašedlá a působí unaveným dojmem, jsou tu vitaminové masky, na vrásky anti-aging masky. Novinkou jsou masky noční, které nanesete před spaním, necháte působit přes celou noc a smyjete až ráno. Efekt je okamžitě vidět. Skvělou zkušenost máme například s Clinique nebo La Prairie. 

A jak masku správně aplikovat? Vždy na odlíčenou pleť, v tenké vrstvě, buď prsty, nebo speciálním plochým štětcem. Vždy vynechte oblast kolem očí a rtů. Na oční okolí existují speciální oční masky, nabízí je například značky Sisley nebo Eisenberg (prodává Sephora). 

Související články