Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >

Nejlepší tipy beauty redaktorky, jak si udržet a prodloužit opálení

Miluju bronzovou pokožku, působí tak zdravě a krásně! Není však snadné takový odstín získat. Proto mám několikaleté a na vlastní kůži vyzkušené triky, jak docílit toho, aby bronzová barva vydržela co nejdéle.

Soňa Kotulková | 23. 08. 2016
OBLIČEJ
Tvář si zásadně neopaluju, nechci vrásky a kůži svraštělou jako rozinka. Vždy používám ten nejvyšší faktor s SPF 50+. Přesto mám hezkou barvu. Vybírám si totiž opalovací přípravky, které podporují tvorbu melaninu v kůži. Do denního krému si přidávám kapku speciálních samoopalovacích kapek Clarins, které opticky „vytáhnou“ nazlátlý tón pleti. Stačí to jednou až dvakrát týdně, víc není třeba. 
 
LÍČENÍ
Přes léto a po dovolené vůbec nepoužívám make-up. Neobejdu se však bez bronzeru – bronzového pudru bez perleti. Vynikající zkušenosti mám se značkami Armani, Chanel a MAC. Pozor ale! Pudr vždy nanáším i na krk, aby nebyl vidět přechod barev. K tomu se líčím bronzovými očními stíny, korálovou tvářenkou a rtěnkou. To působí letně a opálení se více zdůrazní.
 
TĚLO
Tak těžce nachytaná barva musí něco vydržet. Aby byla opravdu intenzivní, měsíc před dovolenou, během ní i po ní jím tabletky Photoderm Oral od Biodermy a také vitamín C, který při slunění působí antioxidačně. Pro kůži je důležité po slunění pokožku hlavně neustále důkladně hydratovat! Vynikající jsou oleje – například jojobový nebo kokosový. Ty nanáším po koupeli na ještě vlhkou pokožku – ta je pak krásně hladká a neloupe se. Barvu zvýrazňuju hydratačním mlékem s jemným samoopaloovacím efektem. To ji opět "vytáhne" na povrch a narozdíl od samoopalovacího mléka nedělá fleky. Také ve sprše nepoužívám příliš horkou vodu a myju se sprchovými oleji, které pokožku už při mytí vyživují. 
 
 

Související články