Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >

Omládněte barvami. Zn. Ihned!

Hi-tech krémy, správná životospráva a dostatek spánku – díky tomu všemu můžete vypadat mladě. Když ale špatně zvolíte barvu stínů, vlasů nebo laku na nehtech, zbytečně si přidáte pěkných pár let. Víte, jakými chybami si nejvíc škodíte?

Soňa Kotulková | 9. 12. 2016
Foto: Getty Images
 
Jedna moje kamarádka kdysi dostala jako dárek proměnu u věhlasného vizážisty. Jela jsem tam s ní a pozorovala, jak kolem její nenalíčené tváře pobíhá s barevnými kartičkami. Nakonec prohlásil, že je podzimní typ, a dostala vzorník, podle kterého si měla vybírat líčidla – jedině ta budou jejímu typu slušet. Jestli si myslíte, že se pak líčila výhradně zemitými odstíny, tak se pletete. Sice byla chudší o pár tisíc, ale vzorkovník nikdy nepoužívala, protože se nemohla zbavit pocitu, že by to byla trochu nuda. Doba omezujících barevných typologií je sice dávno pryč, i dnes ale specialisté pracují s barvami. Naučte se jejich triky.
 
VLASY
Koruna krásy nezáleží jen na kvalitním střihu a délce. Podle kadeřníka Libora Šuly je dobré postupně přecházet ke světlejším barvám vlasů, u kterých není tolik zřetelný odrost – ten o věku prozradí vše. Roky ale přidávají i všechny odstíny s kovovými odlesky a tóny bez jemného náznaku zlatavé. Pleť totiž s věkem ztrácí přirozený béžovozlatý pigment, a proto je vhodné ho mírně suplovat alespoň ve vlasech. 
 
„V případě, že jste zvyklá na studenou barvu, nanesl bych ji ke kořínkům a délky bych nechal mírně zlaté. Určitě bych se také vyhnul měděným, červeným a rezavým tónům – tedy za předpokladu, že nejste typická zrzka, tato pleť si nazlátlý odstín zachovává automaticky. Všechny ostatní takové barvy zbytečně zestaří,“ doporučuje Libor Šula.
 
Celý článek najdete v lednové Marianne.

Související články