Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >

Organická slaměnka z Korsiky

Slaměnka, divoce rostoucí a tajemná rostlina z Korsiky, má výjimečnou vlastnost – nikdy neuvadá, dokonce ani po utržení. Její latinský název Helichrysum znamená ‚zlaté slunce‘ a vychází z jejích nádherných zlatých květů. Pro Korsičany je slaměnka se svou podmanivou vůní symbolem bujných maquis (voňavé křovinaté pláně Korsiky). Úrodný region Balagne je přezdíván ‚Zahrada Korsiky‘.

Redakce Marianne | 11. 09. 2013

V roce 2001 objevila L’Occitane přímo v srdci této oblasti výjimečnou divoce rostoucí slaměnku. Již od středověku je známá pro své léčebné účinky: působí proti podlitinám, je protizánětlivá (stokrát účinnější než arnika) a hojivá. Slaměnka je ceněna pro svůj zázračný esenciální olej – vzácný elixír mládí. Výrobky péče o pleť z řady Slaměnka bojují proti známkám stárnutí zvýšením tvorby kolagenu, zlepšením mikrocirkulace a pomáhají v boji s volnými radikály.“

Slaměnka je jednou z klíčových ingrediencí péče o pleť L’OCCITANE. Maximální koncentrace dosahuje ve výrobcích řady DIVINE, určené pro zralou pleť, které účinně pomáhá bojovat proti známkám stárnutí. Objevte i vy tajemství věčného mládí se čtyřmi ‚zázraky‘ L’OCCITANE:

Screen_shot_2013-09-11_at_10.57.18

Související články