Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >

Oslavte Den matek

Oslava matek a mateřství se blíží. A přestože už většina z nás bezpečně ví, že je druhou květnovou neděli, je dobré připomenout, že letos připadá na 12. května. Podle tradice tento den maminky nepracují, nevaří ani neuklízejí. Všechno by měly obstarávat děti.

Redakce Marianne | 6. 05. 2013

Nevím, jak oslavy probíhají u vás, ale dětem a manželům garantuji, že tuto tradici, na rozdíl od té velikonoční, většina žen uvítá. Myšlenka slavit Den matek vzešla od Američanky Anny Reevers Jarvisové, která přivedla na svět jedenáct dětí a celý život bojovala za práva matek. K založení Svátku matek ji inspirovalo úmrtí její maminky a velmi brzy se tato myšlenka ujala nejen v USA, ale i v dalších zemích. Květina má v tento den symbolický význam. Bílou nosí ti, kdo maminku už nemají, a červenou ti ostatní. Kromě karafiátu, který je také spojen s oslavami, můžeme naše maminky potěšit i nějakým darem. Ať už ve formě společného zážitku, nebo něčím pro potěšení.

Ve dvou se to lépe plave

Kdykoli během května mají v Aquapalace Praha maminky plus doprovod zvýhodněné vstupné pro dva. A je jedno, jestli je bude doprovázet přítel, manžel, žena, přítelkyně, dítě nebo kamarádka. Zakoupit si můžete párové vstupenky do samotného Vodního světa, do Saunového světa s největším komplexem saun u nás, zahrnujícím čtrnáct prohříváren. Zamilované páry ocení i originálních nabídku partnerských procedur ve SPA a wellness zóně Aquapalace Praha: peelingy Hammam a Rassoul. Dvouhodinové vstupné do Vodního světa pro dospělé vyjde v květnu jen na 599 Kč místo 878 Kč, tříhodinové na 699 Kč místo 998 Kč a celodenní místo 1438 Kč pouze na 999 Kč!

Tak trochu jiné čtení

Make-up kazetky, vhodné i na cestování, vypadají jako designová knížka s originální kresbou. Na výběr jsou tři barevné varianty v barvách letošních trendů. Fialová se hodí ke světle modrým či zeleným očím, růžová je ideální k hnědým či tmavě modrým očím a oranžová ladí k olivové pleti. V každé make-up kazetě Marionnaud se zrcátkem je set šesti očních stínů v různých barevných intenzitách pro snadné stínování, dvě rtěnky s leskem a tvářenka, tedy sada, kterou se dají vytvořit jakékoli varianty líčení. Všechny tři sety jsou k dostání výhradně v síti parfumerií Marionnaud za cenu 249 Kč.

Velká sleva na super značky

Festival krásy v obchodním domě MY Národní se letos koná už potřetí a to ve dnech 24. 4.–14. 5. Součástí akce jsou až 40% slevy na parfémy, profesionální vlasovou kosmetiku, dále na značky Bourjois, Max Factor, Yves Rocher, OPI, Tweezerman a mnoho dalších. Každá maminka se může cítit jako hvězda za minimální ceny. Například set tři kroky od Clinique vyjde na 290 Kč, hydratační set Lancôme je za 490 Kč. Pro členy Club card je připravena speciální nabídka 20% slevový voucher na veškerou luxusní kosmetiku.

Kávová pohoda

Sváteční „maminkovské“ balení káv připravilo Nespresso, a to u tří káv řady Grand Cru. Toto sváteční balení je k dostání od 25. dubna po omezenou dobu za cenu 312 Kč. Káva Volluto je směs brazilských a kolumbijských káv s nádechem sušenek a ovoce. Káva Dulsão do Brasil je směsí z červených a žlutých zrn brazilské odrůdy Bourbon. Její sametovou jemnost podtrhují tóny lehce pražených zrn. A nakonec Linizio Lungo je jemná káva s typickým sladovým a obilným nádechem. Ideální jako snídaňová káva.

České pralinky pro naše maminky

V pražském obchodním centru Nový Smíchov či brněnské Galerii Vaňkovka jsou nachystané ryze české pralinky Martina Pokorného značky Mon Chocolatier. Kromě tradiční řady pralinek připravil Martin Pokorný speciálně pro Den matek jarní pralinku. V kalíšku z hořké čokolády je jemná smetanová náplň s příchutí jasmínu. Na víčku z bílé čokolády jsou barevné květy z kakaového másla. Živou květinu tak můžete doplnit i stylovou čokoládovou radostí.

Stylový dárek À LA MAISON

Je libo šperkovnici z buvolí kůže nebo nádherný župan? Interiérový butik À LA MAISON v Palladiu je přirozeným magnetem pro všechny, kdo si chtějí užít atmosféru svého nádherného domova. Každou maminku potěší interiérové vůně od katalytických lamp přes difuzéry až po kolekce exkluzivních aroma svíček a olejů, stejně jako velké množství koupelnových doplňků a dárkového zboží. Potěší exkluzivní tělová kosmetika značky Abahna nebo sortiment dánské značky Lene Bjerre Design, která po celém světě prodává nádherné interiérové doplňky severského designu s nádechem romantiky.

Oslavte Den matek

Související články