Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >

Pleť jako po retuši? Poradíme vám, jak na to!

Pěkná a přirozeně sjednocená pleť není jen výsadou mladých modelek. Je to i současný trend v líčení, který si můžete snadno osvojit. Stačí k tomu pár fíglů, pár správných kosmetických produktů a chuť se o něco pečlivěji krášlit. Pak už stačí jen přidat červenou rtěnku a víc nepotřebujete. Poradíme vám, jak na to.

Soňa Kotulková | 7. 09. 2016
Hydratujte!
Když jsem kdysi dělala rozhovor s vizážistou značky Bobbi Brown, říkal, že sebelepší make-up nebude vypadat dobře, když pleť před líčením nebude důkladně ošetřená – hlavně hydratovaná. Když totiž pleti chybí voda, make-up se do ní více vpíjí, líčidlo zůstavá ve vráskách a dělají se mapy. A to vůbec nevypadá hezky a přirozeně. Proto nejprve naneste na pleť několik kapek hydratačního séra a pak krému. Několik minut nechejte vstřebat, teprve pak naneste make-up
 
Zvolte správnou texturu
Nové make-upy mají speciální textury – jsou například velmi tekuté. Když je nanášíte na pleť, cítíte, jak textura taje pod prsty a splývá s pletí. Až tak, že vůbec není vidět, zato zakrývá nedokonalosti a sjednocuje odstín. Skvělou zkušenost máme např. s make-upy Chanel, Sisley nebo Lancôme. Velkým hitem jsou nyní také také tak zvané cushion make-upy. Jsou napuštěné v houbičce a také se houbičkou na pleť nanášejí – v podstatě je to takové tiskátko. Snadno se aplikují a na pleti vytvářejí přirozený film. 
 
 
Používejte korektor
Korektor je velmi důležitý na zakrytí tmavších míst jako jsou například kruhy pod očima, pigmentové skvrny a jiné nedokonalosti. Ale pozor – u korektoru je důležité, aby dobře kryl, proto ho neroztírejte, ale prsty, houbičkou nebo štětcem jemně vklepávejte.
 
Nezapomínejte na tvářenku
Jemný dotek tvářenky dokonale rozjasní pleť. Hitem jsou krémové tvářenky, které se dokonale zapracují do pleti a splynou s make-upem. Na jejich nanášení existuje skvělá věc – houbičku beauty blender. Má tvar vajíčka a používá se její nejšírší část. Stačí „namočit do barvy“ a jemně vklepávat do pleti. Skvělé a velmi přirozené!
 
 
 

Související články