Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >

Rychle za hvězdu

Víte, kdy chtějí ženy honem honem vypadat co nejlíp, takže jsou ochotné klepat na dveře klinik plastické a estetické chirurgie třeba i o půlnoci? Na plese? Na vlastní svatbě? Kdepak, na školním srazu.

Klára Mandausová | 31. 03. 2016
Bývalé lásky i závist stejně starých spolužaček míchají urputný koktejl: udělejte něco teď hned, ať vypadám jako Sharon Stone v Základním instinktu. Nebo aspoň jako já před deseti lety. Na radikální řešení obvykle nebývá čas a někdy ani chuť, protože se velkého řezání ještě tak trochu bojíme. A často jsme si na něj ještě ani nenašetřili… Povídali jsme s primářkou kliniky LaserPlastic Martou Moidlovou o tom, co se dá stihnout rychle s výsledkem „ách, tobě to sluší“.
 
Co nás rychle vylepší?
Tak třeba stará dobrá rejuvenace. Paprsek přístroje, většinou je to laser, projde pokožkou, aniž by ji poškodil, přímo k povolenému vazivu a buňkám, které produkují kolagen a jak já s oblibou říkám, už to nedělají tak radostně, jak to dělávaly dřív. Podpoří se tak produkce vláken, ta se stáhnou, zpružní a zkrátí. Navenek se pleť rozzáří a pozvedne. Vypadá čerstvěji. Na tento zákrok není třeba žádná velká příprava. Je poměrně rychlý a kůže po něm může být jen lehce začervenalá. Může se zkombinovat s takzvanou biostimulací, softlaserem, který kůži zklidní a podpoří omlazující efekt. Okamžitě se můžete namalovat, použít make up. A vyrazit. Jsem ráda, že se tímto způsobem ženy starají už nejen o svůj obličej, ale i dekolt, krk a ruce.
 
A co botulotoxin?
Na ten je třeba víc času. Kdo je na něj zvyklý, může si ho „dovolit“ deset čtrnáct dní před akcí, tomu, kdo se s ním setká poprvé, doporučuji čtyři až šest týdnů, abychom stačili zkontrolovat, případně doplnit.
 
 
Ženy často trápí nosoretní rýhy, když zmizí je to obvykle docela velká změna k lepšímu.
Na jejich vyplnění se používá hlavně tělu vlastní kyselina hyaluronová. I v jejím případě je ale dobré nechat si několik dní na „uklidnění“. Po zákroku, který trvá velmi krátce, mohou (ale nemusí) zbýt malé modřinky – jdou zakrýt make upem – i drobné otoky. Ale hlavně zhruba dva až tři dny byste se neměla doširoka smát, zívat, jíst vysoké hamburgery, zkrátka nechat partii okolo úst v klidu, aby se mohla látka správně usadit a nikam se neposunula. Takže raději první dny žádná komedie v kině, vtipné knížky nebo veselý večírek. Kyselina hyaluronová pomůže i při asymetriích nebo pokud máte jizvičky. I ty se dají s její pomocí opravit. Ale víte na co bychom neměli zapomínat?
 
Prozraďte.
Na hydrataci. Ta dělá divy. Kůže trpí sluncem, vzduchem v letadlech, klimatizací v kancelářích, ústředním topením. Dostává zabrat ze všech stran. Pomáhají nejen krémy, ale i přístoje, vitalinjektory, které umí vložit látky (například kyselinu hyaluronovou, plazmu) přesně tam a v takovém množství, jaké potřebujeme. Taky chemický peeling je fajn. Jednou dvakrát do roka si ho dopřejte u lékaře a pak se ho můžeme naučit používat doma. Je to jedna z nejúčinějších procedur, která umí odloučit povrchové odumřelé buňky.
 
Mluví se i o obličejových nitích.
Ty bych mezi rychlé zákroky neřadila, i když rychlé jsou. Může po nich zbýt ale na chvíli modřina, otok a u někoho i ne zrovna příjemný pocit. Po zákroku může kůže píchat, pnout a to může trvat i týden dva. Ale někdo samozřejmě nemusí cítit nic. Doporučuje se nosit chvíli i takzvaná ohlávka, která je podrží v poloze, na které by měly zůstat. Takže já říkám čtrnáct dní neplánovat nic velkého.