Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >

Sedmero pro krásné bílé zuby

Podle výzkumů jedna z prvních věcí, které na svém partnerovi hodnotíme, jsou zuby. Také podle nich odhadujeme věk. Dokážou nám přidat nebo ubrat až deset let.

Redakce Marianne | 21. 11. 2012

Dali jsme proto podle rad odborníků dohromady sedmero pro krásné bílé zuby a krásný úsměv.

1) Zubní dieta

Pokud vás skutečně trápí žluté zuby, pak zkuste zubní dietu. To znamená, že se musíte vyhnout potravinám, které zuby barví, a naopak si dopřát ty, které je přirozeně bělí. Vyhněte se tedy kávě, čokoládě, červenému vínu, silnému čaji a hodně kořeněným barevným pokrmům, jež obsahují papriku, chilli, kari a podobně. Naopak byste si měli dopřát co nejvíce čerstvého ovoce a zeleniny, ty přirozeně čistí zuby. Konkrétně jablka, celer a mrkev je přírodně bělí. Díky své kyselosti pomáhají i jahody a pomeranče. Brokolice, okurky a syrové sladké brambory dokonce dokážou rozpustit skvrny. Tahle dieta má i další výhody! Rozhodně totiž neprospěje jen vašemu chrupu.

2) Dejte si poslední cigaretu

Kouříte? Tak budete muset – pokud tedy skutečně stojíte o bílé zuby – přestat. Stejně tak zubům škodí i žvýkání tabáku.

3) Pořiďte si bělicí pastu

Bělicí pasty a písky k domácímu použití sice nevybělí každý milimetr vašich zubů, ale zbaví vás alespoň těch nejhorších skvrn. Ano, přesně těch nejviditelnějších a nejošklivějších, které vám přidávají na první pohled pět deset let navíc.

4) Baterky jsou lepší než pohyb zápěstím

Samozřejmostí je čistit si pečlivě zuby. Kvalitní elektrické kartáčky dokážou zuby vyčistit lépe, než to zvládnete vy sama krouživými pohyby a tlakem vlastního zápěstí. Vsaďte tedy raději na baterky a pořiďte si elektronického pomocníka, který za vás oddře práci každý večer a ráno.

5) Ústní voda není jen reklamní trik

Mohlo by se zdát, že když to šlo do teď i bez ústní vody, půjde to tak nestále a že řeči o ústních vodách jsou jen humbuk, který můžete vesele ignorovat. Vězte ale, že pokud máte se zuby potíže, vyplatí se vám ústní vodu pravidelně používat. Ničí totiž bakterie, mezi jinými přesně ty bakterie, které způsobují, že vám žloutnou zuby a objevují se na nich skvrny.

6) Opalujte se

Když jde o zuby, není čas na hrdinství a hodí se i optické klamy. Vaše tmavší zuby budou vypadat bělejší v případě, že budete v obličeji opálená. Samozřejmě vám neradíme, abyste si ničila kůži a opalovala se úplně dotmava, ale trocha samoopalovacího krému v zimě a zdravé opálení v létě provedou divy i s vaším úsměvem.

7) Hledejte rtěnky s modrým podtónem

Opticky lze zuby vybělit i v případě, že používáte výrazné rtěnky. Vybírejte pak hlavně ty s modrým podtónem. Díky nim budou vypadat vaše zuby o poznání běleji. Naopak hnědé, béžové, zlatavé nebo cihlově oranžové rtěnky vyhoďte do koše.

Pokud byste si nevybrala z našich tipů a raději se svěřila do péče odborníků, máme pro vás ještě jednu možnost. Zapojte se do naší vánoční soutěže a vyhrajte bělení zubů na klinice EsthetX.

Související články