Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >

TIPY BEAUTY REDAKTORKY: Jak na čistou pleť?

Nevím jak vy, ale občas mívám pocit, že moje pleť potřebuje generální úklid – hloubkovou očistu. Co mi nejlépe funguje a s čím mám nejlepší zkušenosti?

Soňa Kotulková | 31. 05. 2016
1. RANNÍ OČISTA
Každé ráno si pleť myju. Odstraním z ní tak veškeré nečistoty a toxiny, které se na ní usadily v noci. Nejlépe mi funguje praktická houbička Konjac. Namočím ji jen ve vodě a jemně masíruju. Houbička pleť šetrně obrušuje a obsažené čistící látky sebe „natahují“ nečistoty. Pak jen houbičku vyperu v čisté vodě a dám uschnout. Houbičky se dají koupit v prodejnách Sephora, Douglas
nebo v Ingredients.
 
2. MASKA PO PROBUZENÍ
Mám ráda přírdní kosmetiku a teď nedám dopustit na 3-minutovou ranní čistící masku z Havlíkovy přírodní apotéky. Nanáší se ihned po probuzení na pleť, nechá se tři minutky působit a pak ji smyju vatovým tamponkem spolu s vodou. Pleť je pak zářivá, hladká a výborně přijímá další péči. Na masce se mi líbí, že náderně přírodně voní a je velmi jemná.
 
 
3. VEČERNÍ PÉČE
Nedávno jsem objevila úžasné čistící jednorázové pleťové masky od Vichy – k dostání jsou dva druhy, já vyzkoušela Čistící jílovou. Je to pytlíček, který je rozdělený na dvě poloviny a maska se tak dá použít dvakrát. Obsahuje kaolín a další minerály, které absorbují mastotu, nedokonalosti a stahují póry. Masku jsem si dala večer, pak smyla, nanesla noční péči a ráno byla moje pleť opravdu nádherná a krásně hladká.
 
4. SPECIÁLNÍ ČIŠTĚNÍ
V čistění si dost vybírám přípravky, které obsahují rostlinné uhlí. Je to látka, která detoxikuje a navazuje na sebe toxiny a nečistoty podoně, jako když dáte k magnetu kovové předměty. Na opravdový „hloubkový úklid“ je skvělé detoxikační pleťové mýdlo La Perla Nera. Je to mycí kostka, která neobsahuje mýdlo, výborně pění a je to superdetox, protože kromě uhlí obsahuje také rostlinné výtažky z artyčoku, lopuchu a levandule. Kostku koupíte na www.dermitage.cz
 
TIPY BEAUTY REDAKTORKY: Jak na čistou pleť?

Související články