Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >

Třetí tajemství anti-agingu: kyselina hyaluronová

Omlazující prostředky obsahují různé látky. Výrobci některých z nich se odvolávají na zázračnou moc kyseliny hyaluronové. Co umí? A jak ji lze aplikovat?

Redakce Marianne | 5. 10. 2012

Tahle tělu vlastní kyselina umí navázat velké množství vody, čímž zevnitř krásně hydratuje pokožku, zvyšuje její elasticitu a regeneruje ji. S věkem její množství bohužel klesá, proto se objevují vrásky. Naštěstí se ale dá znovu dodávat.

Injekce nebo sérum

Kyselina hyaluronová působí jak na povrchu pleti, tak v jejích hlubších vrstvách. Je proto součástí nejrůznějších krémů, masek, sér a očních krémů. Vynikající je také k injekčnímu vyplňování hlubších vrásek a používá se v mezoterapii, kdy se pomocí jemných vpichů aplikuje do střední vrstvy kůže. Vyzkoušejte to například na klinikách LaserPlastic (www.laserplastic.cz) či v ordinaci MUDr. Věry Terzijské (www.terzijska.cz).

Krása zevnitř

Hyaluron dokáže omlazovat i zevnitř. Bývá součástí potravinových doplňků – kromě vrásek totiž působí také na dobrou kvalitu nehtů, vlasů i kloubů. Zkuste třeba tablety Kolagen Forte + kyselina hyaluronová od Rosen Pharma. Za 180 tablet zaplatíte okolo 900 Kč. Rozpustný nápoj Geladrink Fast od Orlingu stojí okolo 600 Kč, tabletky pro krásnou pleť Neobotanics Skin Essence, Neobotanics, stojí okolo 1200 Kč.

 

168_mar1209c

1. Protivráskové sérum Capture XP, Dior, 3200 Kč

Koncentrované složení zaručí vyplnění vrásek zvenku i zevnitř. Díky patentované technologii se pleť znovu učí produkovat vlastní kyselinu hyaluronovou.

2. Pleťový krém s extraktem z magnolie SPF 15, Korres, 735 Kč

Je ideální jako prevence prvních známek stárnutí, tedy pro ženy od 25 let. Extrakt z kůry magnolie a kyselina hyaluronová účinně působí proti zubu času.

3. Vyplňující krém Hyaluronic Performance, Réponse Corrective, Matis Paris, 1949 Kč

Kromě kyseliny hyaluronové, která udržuje pokožku hydratovanou a pevnou, krém obsahuje zcela novou složku matiSYSTEM H3T2. Ta dokáže vyplňovat nerovnoměrnosti, linky a vrásky.

Související články