Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >

Vše, co potřebujete vědět o sérech

Když občas mluvím s kamarádkami a dojde řeč na séra, říkají, že jim připadají jako předražená zbytečnost a že vlastně ani neví, jak je používat. Samostaně, na krém, ráno, večer? Je to pro ně věda. Přitom je to tak jednoduché!

Soňa Kotulková | 25. 04. 2016
Jaké si vybrat?
Sér existuje spousta druhů a záleží na stavu vaší pleti, jaké si vyberete. Je vaše pleť dehydrovaná? Zkuste hydratační sérum. Potřebuje omladit? Zde pomůže anti-aging sérum. Když je pleť mdlá a unavená, poradí si s ní vitamínové a rozjasňující sérum. Séra můžete skvěle kombinovat s krémy s jiným účinkem – například hydratační sérum s antiaging krémem. Co je ale důležité, nejlépe budou přípravky působit, když použijete výrobky od jedné značky. Účinky se budou dobře doplňovat a nebudou se navzájem „přebíjet“.
 
Kdy a kolik ho aplikovat?
Protože jsou séra nabité aktivními látkami, stačí na celý obličej i krk nanést jen pár kapek. Proto často bývají buď v balení s pumpičkou nebo kapátkem. Obyvkle postačí 3-4 kapky. Sérum nanášejte po umytí a odlíčení, teprve pak použijte krém. Pokud to vaše pleť potřebuje, sérum používejte dvakrát denně – ráno i večer. Když uvidíte zlepšení, postačí nanášení jen na noc. Některé ženy mají séra rády jako intenzivní kúru – vypoužívají jedno (například po návratu z dovolené) a další si dopřejí až za několik měsíců. 
 
 
Jak často 
Séra jsou vhodná každý den po celý rok. S hydratačním sérem neuděláte chybu, ani když ho začnete aplikovat už ve dvaceti a hydratace neuškodí ani stárnoucí pleti. Naopak liftingová séra jsou pro mladou pleť zbytečná a zatížila by ji. Skvělou práci ale odvedou, když například potřebujete rychle vypadat hezky (např. do divadla, na večírek) – okamžitě pleť vypnou a vyhladí. A že jsou tyto přípravky drahé? Ano, jsou, ale investice se vyplatí a sérum vám vydrží dlouho. 

 

Související články