Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >

Zabijáci krásy II

Vypátrali jsme nejčastější kosmetické prohřešky a poradíme vám, jak je snadno napravit, abyste zářila jako ve dvaceti.

Redakce Marianne | 10. 02. 2013

7) Nepoužíváte krém s SPF

Do léta je sice daleko, ale váš denní krém nebo make-up by přesto ochranný faktor SPF obsahovat měl. Kosmetička Petra Hrdličková ze Sokolovny Průhonice (www.sokolovnapruhonice.cz) radí: „Pokud se chcete vyhnout předčasnému stárnutí a vzniku pigmentových skvrn, používejte SPF aspoň 15.“ Jejím tipem je denní krém Advanced Marine Biology SPF 20 od La Prairie za 3350 Kč.

8) Nečistíte si kosmetické štětce

Kosmetické štětce jsou oblíbenou líhní bakterií. Pokud se o ně pravidelně nestaráte, můžete mít kvůli nim podrážděnou a napjatou kůži, a dokonce můžete dostat i alergii! Rychlým řešením jsou speciální dezinfekční spreje na čištění štětců, které seženete v prodejnách Clinique, MAC, Bobbi Brown. Také doporučujeme štětce pravidelně prát ve vlažné vodě s jemným dětským šamponem. Jen pozor, na závěr je nezapomeňte poctivě a dlouho proplachovat v tekoucí vodě!

9) Rozčesáváte vlasy umělohmotným hřebenem

Lidský vlas je sice pružný, ale nešetrným zacházením se snadno přetrhne a poškodí. Pokud si dlouhé vlasy rozčesáváte hustým hřebenem, koledujete si o roztřepené délky a konečky, kvůli kterým budou působit starší. Řešením jsou kartáče z přírodních štětin, nejčastěji z kančích. Jsou pružné a tenké, takže jednotlivé vlasy od sebe lehce oddělí, aniž by vlasové vlákno přetrhly, navíc bez pocitu tahání. Výborná je třeba značka TEK, kterou prodává Profimed, velmi kvalitní nabízí také značka KostKamm (www.greenwave.cz).

10) Kašlete na hydrataci

„Představte si svoji pleť jako rajské jablíčko. Jak vypadá, když je čerstvé? Je krásně hladké, napjaté, zářivé. Tvoří ho totiž z velké části voda. Co se ale stane, když uschne? Je svraštělé a plné vrásek. Stejné je to také s naší pletí. Základem péče každé ženy jakéhokoli věku by měly být hydratační přípravky, které zabraňují ztrátě vody z pleti,“ říká mezinárodní vizážista značky Bobbi Brown Eduardo Ferreira. I když používáte krémy proti vráskám, zkuste jako první aplikovat koncentrované hydratační sérum. Osvědčila se nám tato: SuperSerum Aquasource, Biotherm, 1150 Kč; hydratační gel-krém Aqua Beauty, Dermacol, 249 Kč.

11) Nabíráte krém prsty

Jak už jsme zmínili, ruce jsou semeništěm bakterií – na jednom prstu jich může být až dvanáct tisíc! I když krém nabíráte z kelímku umytými prsty, nikdy je nemáte zcela čisté, a tím se do krému dostávají mikrobi, kteří se velmi rychle množí, a z přípravku se tak stává časovaná bomba. Rychleji se zkazí, snižuje se jeho účinnost a na kůži může způsobit alergickou reakci. Krém proto vždy nabírejte hygienickou špachtličkou, naneste jej na hřbet ruky a teprve poté ho prsty aplikujte na obličej. Špachtlička bývá součástí balení všech dobrých krémů, pokud chybí, můžete ji snadno nahradit lopatičkou, která se běžně dává třeba ke zmrzlině.

Související články