Přejít k hlavnímu obsahu
Krása

Zlato v tekuté podobě! Ricinový olej si poradí nejen s vráskami

Info ikona
Ricinový olej

Na první pohled uvidíte světle žlutý, lepkavý a bezvonný olej, který vypadá zcela obyčejně. Na druhý pohled už ale před sebou budete mít blahodárný elixír, který vám pomůže nejen s kosmetickými neduhy.

Ricinový olej se získává ze semen skočce obecného (Ricinus communis), okrasné rostliny, která je charakteristická svými červenými květy s černými semeny. Právě odborný název Ricinus communis odkazuje k latinskému slovu ricinus, které v překladu znamená klíště.

I když v nás klíšťata budí hrůzu, účinků tohoto oleje se vůbec bát nemusíte. Díky tomu, že obsahuje kyselinu ricinolejovou vyniká svými antibakteriálními i protiplísňovými účinky a své čestné postavení si vydobyl i v kosmetickém průmyslu.

Jaké podoby na sebe ricinový olej bere? 

…je prostředkem v boji proti stárnutí!

Díky obsahu vitamínů A, C a E se z ricinového oleje stává skvělý multifunkční pomocník, který bude vaši pleť krásně hydratovat a chránit před stárnutím. Stačí, když ricinový olej krouživými pohyby vmasírujete do pokožky a necháte působit. Pokud je na vás tato metoda příliš „mastná“, pak dejte pár kapek oleje do vašeho oblíbeného nočního krému a vždy aplikujte na vlhkou pokožku. Ricinový olej si rozhodně nezapomeňte přibalit ani s sebou na hory, kde pleť vysloveně lační po hydrataci a říká si o kvalitní péči. 

…je přírodním kondicionérem

Jak už bylo řečeno, ricinový olej má dokonalé hydratační vlastnosti, které ocení všichni se suchou vlasovou pokožkou. Pokud budete ricinový olej pravidelně používat, vaše vlasy budou nejen hydratované, ale především nebudou inklinovat k padání a třepení. Neposledním umem ricinového oleje je také fakt, že si bez lítosti poradí s lupy!

Info ikona
Oil

…je balzámem na rty i pomocníkem pro nehty

Pokud své rty v mrazivém počasí ani nepoznáváte, pak využijte blahodárných účinků ricinového oleje a rty pár kapkami pomažte. Uvidíte, že na příštích fotografiích z hor už opět budete mít šťavnatý úsměv. Obdobně si počínejte i u lámavých nehtů, se kterými ricinový olej dokáže hotové zázraky.

…je detoxikačním zázrakem

Ricinový olej můžete použít také během detoxikace. Dokáže totiž pročistit střeva a zbavit tělo nežádoucích látek. Při jeho vnitřním užívání si ale dejte velký pozor na dávkování. Vzhledem k tomu, že ricinový olej je projímavý, stačí, když k detoxikaci použijete jenom pár kapiček. Buďte tedy v tomto případě obezřetní a s ricinovým olejem to příliš nepřehánějte.