Cestování po Evropě není jenom o návštěvě Paříže, Londýna nebo Lisabonu.
Promotion

S létem přichází i záplava cestovatelských fotografií. Troufáme si tvrdit, že na svých sociálních sítích najdete během prázdnin příspěvky z evropských metropolí, které tou dobou budou doslova praskat ve švech. Co takhle zvolit opačnou taktiku a raději probádat menší evropská městečka?

Colmar, Francie

Zapomeňte na Eiffelovku, Francie má totiž i další esa v rukávu. Jedním z nich je třetí největší město Alsaska. Hrázděné domečky, malé kanály a idylická příroda jsou zárukou toho, že v Colmaru se budete cítit jako v pohádce. Pokud si navíc k procházce po městě vezmete čerstvou bagetu z místní boulangerie, pak se ocitnete v naprostém francouzském ráji.

Colamar

Manarola, Itálie

Kdo nikdy neviděl fotku z Manaroly na svém Instagramu, ten jakoby nežil na sociálních sítích! Italské město, které se nachází v oblasti Ligurie, je proslulé svými barevnými baráčky poskládanými vedle sebe. Pokud se do tohoto malebného městečka vydáte, rozhodně ochutnejte místní víno Sciacchetrà. Pověsti praví, že si ho s chutí dopřávali již staří Římané.

Manarola

Toledo, Španělsko

Není žádné tajemství, že Španělsko v sobě ukrývá architektonické skvosty. Jedním z nich je město Toledo, které leží jižně od Madridu. Po několik staletí zde vedle sebe žili muslimové, křesťané i Židé, a tak ve městě najdete impozantní mešity, kostely i synagogy. Přijeďte načerpat místní atmosféru, která je naprosto unikátní.

Toledo

Kotor, Černá Hora

Cestování po Černé Hoře se pomaličku stává trendem. Využijte chvíle, kdy Černá Hora ještě není přeplněna turisty, a vydejte se ji poznat na vlastní oči. Za návštěvu bezesporu patří město Kotor, jehož záliv vám může připomínat norský fjord. Příjemně se budete cítit i v dlážděných uličkách, díky kterým nebude procházka po městě nuda!

Kotor 

Vaduz, Lichtenštejnsko

Hlavní město Lichtenštejnska sice nepatří k těm největším evropským metropolím, zato patří k těm nejpříjemnějším hlavním městům, které jsme kdy poznali. Ve Vaduzu vás oslní nejen místní hrad, ale především uvolněná atmosféra, která mimochodem panuje v celém knížectví. Určitě se vyplatí, když navštívíte nejen Vaduz, ale i přilehlá městečka.

Vaduz

VÍCE CESTOVATELSKÝCH TIPŮ NAJDETE VE SPECIÁLU MARIANNE NA CESTÁCH!

Marianne

ČTĚTE TAKÉ: Pomalé cestování: Užijte si Barcelonu bez spěchu

Promotion