Královské rodiny nemusí pro skandál chodit daleko…

Mnoho z nás má královské rodiny zastrčené v šuplíčku „dokonalost“. Krásné róby, úsměvy, velká gesta, spolupráce s charitou – tyto činy rozhodně hrají aristokratům do karet a vylepšují jejich mediální image. Jenže stačí sebemenší průšvih a jejich dokonalý obraz se rozpadne jako zámek z karet. Své by o tom mohla vyprávět i vévodkyně ze Sussexu, která v posledních týdnech vévodí především titulním stránkám tisku. Na druhou stranu je důležité říci, že Meghan rozhodně není první ani poslední „rebelkou“ v královských kruzích. Pojďme se podívat na další skandály, které jsou spojovány s modrou krví.

Nevybouřený princ Harry

Na svém kontě má britská královská rodina hned několik černých puntíků. K této nechvályhodné sbírce bohatě přispěl i princ Harry, a to ještě v dobách před Meghan Markle. Hned na začátku nového tisíciletí se veřejně přiznal, že si občas dopřeje marihuanu. Svou reputaci si rozhodně nevylepšil ani snímkem z roku 2005, na kterém je vyfocen v nacistické uniformě. I když se za tento svůj počin následně omluvil, britské společnosti dlouho trvalo, než nad chováním mladého prince mávla rukou.

princ Harry

Rebelka Sarah Ferguson

Na britském královském dvoře ještě chvilku zůstaneme. Třetí potomek královny Alžběty II. - princ Andrew se totiž v roce 1986 oženil se Sarah Fergusonovou, rebelku tělem i duší, které královský protokol nebyl příliš blízký. Mezi její největší přešlap patří aféra s byznysmenem Johnem Byrnem, se kterým byla přistižena v nepříliš lichotivé pozici, a to v momentě, kdy jí John olizoval prsty u nohou. Málokoho překvapilo, že se Sarah s Andrewem nakonec rozvedla. Na druhou stranu mnohé překvapuje její současná aktivita. Ve volném čase totiž píše knihy pro děti!

Plavkyně, letuška a Albert II.

Monacký kníže Albert II. rozhodně není žádný andílek, což dokázal v roce 2005, kdy už oficiálně randil s bývalou jihoafrickou plavkyní Charlen. Vše by probíhalo naprosto idylicky, kdyby v ten samý čas letuška Nicole Costová neoznámila, že otcem jejího ještě nenarozeného syna je právě Albert II. Charlene rozhodně nebyla jediná, které došlo, že Albert II. si během chození s ní doslova odletěl za jinou. Pár ještě zažil několik silných turbulencí, které však k překvapení veřejnosti ustál. Na lepší zítřky se začalo blýskat 10. prosince 2014, kdy se Albertu II. a Charlene narodila dvojčata Jacques a Gabriella. Od té doby seká Albert II. latinu, a vypadá to, že je rodinka konečně doopravdy šťastná. 

Albert

Popelka s pohnutou minulostí

Tak tohle muselo Norsko hodně dlouho rozdýchávat! Když si korunní princ Haakon nabrnkl v roce 2000 servírku Mette-Marit, všichni si mysleli, že jde o novodobou pohádku o Popelce. Bohužel se záhy zjistilo, že Popelka Mette-Marit má za sebou pohnutou minulost, které kralovaly drogy či skupinový sex. Jenže láska je mocná čarodějka, a tak pár ustál i velkou mediální štvanici. Brzy si i "poddaní" zvykli na to, že Mette-Marit byla prostě rebelka s velkým R. Svatba se uskutečnila 25. srpna 2001 v katedrále v Oslu a záhy po ní se narodily i jejich děti - Ingrid Alexandra a Sverre Magnus. Pokud vás zajímá, jak vypadá běžný den Mette-Marit, sledujete její Instagram.

ČTĚTE TAKÉ: 46 přísných pravidel, která musí britská královská rodina dodržovat

Promotion