Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Jídlo

Nevíte, kam zajít na jídlo? Tyto profily vám pomohou

Rozmazlovat své chuťové pohárky není hřích!

Kávu si vychutnáváte v kavárně přes ulici, na brunch chodíte do centra a obědovou pauzu trávíte v restauraci vedle práce? Rutina je součástí našeho života, a tak není divu, že ovlivňuje i náš gastronomický svět. Svůj oblíbený podnik přece nechceme "podvádět" s novým bistrem nebo kavárnou, a jako čert kříže se bojíme, že na novém místě nebude chuť kávy tak lahodná, vajíčka správně vláčná a pečivo dokonale křupavé. Jenže, není náš gastronomický život příliš krátký na to, abychom jedli stále stejná jídla na stále stejných místech? My se domníváme, že je! A tak vám nabízíme několik profilů, na kterých naleznete seznam skvělých, a především osvědčených podniků.

Gastromapa Lukáše Hejlíka

Lukáš Hejlík je nejen herec, ale také gastronomický nadšenec, který naši republiku projel křížem krážem, a následně vytvořil unikátní gastronomickou mapu. Ať už jste ze šumavské vesnice, nebo žijete ve velkém městě, určitě na této mapě naleznete vyhlášený podnik, který máte za humny. Lukáš všechna místa pečlivě prozkoumal, zkonzumoval místní dobroty a na svém webu sepsal vše, co váš mlsný jazýček potřebuje vědět. Zároveň je mapa ideální pomůcku pro všechny cestovatele, kteří se ocitli v neznámém městě a chtějí se dobře najíst. Na gastronomickou mapu se můžete podívat zde, případně si ji jako aplikaci můžete stáhnout do chytrého telefonu. 

Taste of Prague

Žijete, nebo často pobýváte v Praze? Pak by vaší pozornosti neměl uniknout instagramový profil Taste of Prague. Za profilem stojí Jan a Zuzana, kteří testují nové podniky v matičce Praze. A protože jsou to gurmáni tělem i duší, rádi ochutnají perfektní menu v luxusní restauraci a se stejnou grácií si dopřejí svíčkovou v hospodě. Jejich cíl je totiž jasný: najít gastronomické nebe v Praze, a to bez ohledu na jeho cenu. Navíc se na jejich profilu najde každý, kdo zbožňuje kavárny a výběrovou kávu. Pokud chcete mít přehled o tom, jaké podniky jsou v Praze nové, určitě jejich profil sledujte.

Taste of Prague
Zdroj: @tasteofprague
Kam v Praze, Kam v Brně

Na podobném principu jako Taste of Prague funguje také instagramový profil Kam v Praze. Kateřina s Terezou pečlivě vybírají podniky, ve kterých si dáte skvělé jídlo, skleničku dobrého vína nebo třeba prvotřídní kávu. Navíc u většiny příspěvků najdete praktické informace, jako je průměrná cena jídel, adresa, kontakt, možnost platby stravenkou či nabídka veganského či bezlepkového jídla. 

Kam v Praze
Zdroj: @kamvpraze

Všichni tušíme, že z Brna se stává gastronomická velmoc, a tak si i Brno zaslouží svého gastro průvodce. Instagramový profil Kam v Brně vás provede po nejlepších podnicích na Moravě a ukáže vám, že hlad v Brně rozhodně nehrozí.

Kavárenský povaleč, Spadla Anička do kafíčka

Koluje vám v žilách kofein? Nebojte se, rozhodně v tom nejste sami. Všichni kávomilci ale vědí, že nové kofeinové potěšení mohou objevit na instagramovém profilu Kavárenský povaleč. Nečekejte každodenní příspěvky, sáhodlouhé recenze nebo drsné hodnocení, Kavárenský povaleč chce jediné - ukázat vám nové kavárenské podniky. Ochutnávka a následné hodnocení už záleží pouze na vás. 

Mnohem více textu najdete na profilu Spadla Anička do kafíčka, kde dvě kamarádky hledají ty nejlepší kavárny! Často si k popíjení kávy ještě objednají dort či snídani, a tak na tomto profilu můžete objevit nejen perfektní místa na kávu, ale také tipy na dobré snídaňové podniky.  

Kavárny
Zdroj: @spadla_anicka_do_kaficka

Znáte další profily, které poskytují tipy na vyhlášené podniky? 

ČTĚTE TAKÉ: 10 míst v ČR, kam stojí za to dojet kvůli jídlu 

Související články

Jídlo
Strava podle Ajurvédy: Jaké potraviny jsou vhodné pro váš typ těla?

Strava podle Ajurvédy: Jaké potraviny jsou vhodné pro váš typ těla?

Krása
Nejen pro ženy 50+: Nejlepší neinvazivní omlazovací metody, které konkurují i klasickému botoxu

Nejen pro ženy 50+: Nejlepší neinvazivní omlazovací metody, které konkurují i klasickému botoxu

Dobrý nápad
KVÍZ: Zdraví, sílu najdeš v sýru! Vyzkoušejte, zda se vyznáte v jednotlivých druzích

KVÍZ: Zdraví, sílu najdeš v sýru! Vyzkoušejte, zda se vyznáte v jednotlivých druzích

Dům
Historická perla Jizerských hor: Zrekonstruovaná chalupa s moderním vybavením a saunou

Historická perla Jizerských hor: Zrekonstruovaná chalupa s moderním vybavením a saunou