Přejít k hlavnímu obsahu
Krása

5 cest, jak docílit pleti, která vypadá jako po retuši

Info ikona
Pleť

Nádherná, hladká pleť je symbolem krásy a zdraví. Když je kvalitní podklad, není pak potřeba na ni dávat ani tuny make-upu a líčidel, same o sobě vypadá dobře. Jak docílit, aby byla stále ve výborné kondici?

Soňa Kotulková | 11. 05. 2017

1. Zkuste "nultou" fázi
Asiatky se pyšní krásnou pletí. Kromě toho, že ji nevystavují slunci ( to způsobuje předčasné vrásky), péčí vrství. A právě od nich k nám přišel trend tzv. lotionů. Jsou to tekuté pečující emulze, které se používají jako nultý krok, hned po vyčištění pleti a před nanesením séra a krému. V čem jsou tak výjimečné? Změkčí pleť a umožní další péči poniknout hlouběji do pokožky. Nabízí je například značky Estée Lauder, Juvena, La Prairie aj.

2. Vodu, vodu, vodu
Když vidíte fotky modelek, často mají v ruce lahev vody. Není proto žádným tajemstvím, že hodně pijí a hydratují pleť zevnitř. Jenže voda je důležitá i v péči. Zajistí, že pleť bude hladká a nebudou se na ni tvořit vrásky. Ideální jsou hydratační séra s obsahem kyseliny hyaluronové - která na sebe váže vodu. Můžete je používat ráno i večer, hydratace není nikdy dost. Pokud cítíte, že pleť potřebuje rychlou "vodní injekci", sáhněte po hydratační masce. Skvělé zkušenosti máme s hydratačními séry Hyaluron-Filler od Eucerin nebo Hyaluronové sérum od Saloos.

3. Vyhlazujte
Aby se pleť obnovovala a byla hladká, jsou výborné pleťové peelingy. Můžete buď použít ty mechanické - které díky brusným částečkám odumřelou kůži a hloubkové nečistoty "obrušují". Druhým řešením jsou chemické přípravky, které díky speciálním kyselinám kyselinám odumřelou kůži "rozpustí". Pokud však tyto přípravky používáte v létě, vždy dbejte na to, abyste si pak přes den pleť chránila krémem s UV filtrem. Jinak hrozí riziko vzniku pigmentových skvrn a předčasných vrásek. Doporučujeme například Enzymový peeling Syncare nebo Čisticí peeling Réponse Juenesse od Matis Paris, který zakoupíte v parfumeriích Fann.

4. Osvěžujte
Zejména pokud pracujete v klimatizovaných prostorech, je nutné pleti dodat hydrataci během dne a osvěžit ji. Výborné na to jsou hydratační spreje, které obsahují vitamíny, pečující a zklidňující látky. Stačí je jen kdykoliv, i několikrát denně jemně nastříkat na pleť a vůbec nevadí, pokud to uděláte i přes make-up. Uvidíte, jak se bude cítit svěže a vaše pleť bude svěží a zářivá. Skvělou zkušenost máme například s růžovou vodou od Nobilis Tilia nebo se sprejem Moisture Surge od Clinique.

5. Vypínejte zevnitř
Kolagen je důležitá látka v kůži, která zajišťuje, že pleť bude hladká a pružná. S věkem ale kolagen v pleti ubývá a tak je důležité ho dodávat i vnitřně. Skvěle fungují kolagenové přípravky. Je jich více druhů a výborně funguje rybí kolagen, který organismus dobře přijímá. Pokud si přípravky budete kupovat, sledujte, jaké množství kolagenu v sobě výrobek má. My si vybíráme takové, které ho mají v jedné dávce více 3000 mg - nabízí ho třeba značka Collaloc.